Hlavní obsah

Hnutí Zlín 21 v čele s Čestmírem Vančurou představilo své kandidáty a základní vizi

Novinky, Kateřina Martykánová

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Ve čtvrtek 9. srpna zveřejnilo hnutí ZLÍN 21 seznam kandidátů pro podzimní komunální volby. Hnutí zcela obměnilo členskou základnu. Vsadilo na odborníky napříč různými obory. Pro ty všechny je hlavní osou jejich politické angažovanosti spokojený občan Zlína a realizace smysluplného rozvoje města.

Foto: Zlín 21
Článek

„Moje drahé - obecní svaté“. Toto motto Tomáše Bati je základním principem, ke kterému se hnutí ZLÍN 21 hlásí.

„Hledal jsem takové patrioty ze Zlína, bez kterých se město při vůli o dobrou správu obce neobejde. A to se podařilo. Naše kandidátní listina je seznamem vyzrálých osobností, které nabízejí praktické zkušenosti z řízení firem, vzdělávání, veřejných institucí i oblasti kultury. Sestavili jsme tým, který je schopen zvládnout každodenní chod našeho města, zajistit jeho rozvoj a vrátit Zlínu postavení a roli, která mu náleží,“ vysvětluje podnikatel Čestmír Vančura, co ovlivnilo jeho rozhodnutí kandidovat. Dodává: „Jsem rád, že právě s těmito lidmi, kteří ve svém oboru patří mezi nejlepší, sdílíme stejné názory a myšlenky na správu a budoucnost našeho města.“

Na kandidátce se objevuje na druhé pozici rektor Univerzity Tomáše Bati Petr Sáha, který se připojil k hnutí ZLÍN 21. „Chtěl bych se zasadit o to, abychom dokázali využít znalostního potenciálu, který tu je a bude i dál. Abychom nenechali odcházet talentované absolventy, ale podpořili je a umožnili jim zůstat a pracovat ve Zlíně.“

Rozvoj a zítřek města je významný pro všechny kandidáty hnutí – například pro podnikatelku Barboru Martinkovou, generálního ředitele společnosti SPUR Tomáše Dudáka, advokáta Jaroslava Juráše, projektového manažera Dušana Sviečku a další známé osobnosti regionu.

Společně se shodují na hlavní vizi uskupení, kterou je starost o město a jeho obyvatele. „Počet obyvatel Zlína se bohužel snižuje. Přesto mladým lidem nenabízíme dostatečně výhodné podmínky, aby zůstali ve Zlíně,“ hodnotí situaci lídr hnutí a vyjmenovává další problémy, s nimiž se město potýká: „Bytový fond se nerozvíjí v potřebné kvalitě a tempu, nedaří se zlepšit dopravní infrastrukturu města a jeho okolí. Realizují se i nepromyšlené a uspěchané projekty. Snaha organizací a lidí, kteří chtějí měnit věci k lepšímu, zůstává mnohdy nepovšimnuta ležet ladem. Zlín nebohatne, ztrácí přitažlivost a reputaci. Město negeneruje kvalitní projekty svého rozvoje, žije více z práce minulých generací. Ze stavitelů jsme se stali údržbáři.“

Tým kolem Čestmíra Vančury si je jistý, že pro budoucnost města je klíčové realizovat dobře připravené strategické projekty. Nápady, které na první pohled vypadají dobře, ale nejsou propracovány, je nezajímají. „Kromě každodenních starostí o město a jeho obyvatele musíme umět i plánovat na mnoho let dopředu,“ naznačuje záměry hnutí Vančura a doplňuje: „Na plánu budoucího rozvoje Zlína musí, stejně jako za Tomáše Bati, pracovat ty nejlepší kapacity, které jsou u nás a v Evropě k dispozici. Srovnávat se musíme jen s nejlepšími.“

Programové prohlášení představí ZLÍN 21 zároveň se zahájením informační kampaně pro veřejnost, kterou plánuje spustit koncem měsíce srpna.

Reklama

Výběr článků

Načítám