Hlavní obsah
Foto: Zlínský zámek o.p.s.

Historii na zlínském zámku oživí Svatoanenská slavnost baronky Hauptové

Na tradici letních slavností na zlínském zámku navazuje Svatoanenská slavnost baronky Hauptové. Její druhý ročník se uskuteční v sobotu 28. července od 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na cimbálovou muziku a jazz, vyprávění s historikem Zdeňkem Pokludou a otevřené expozice Galerie Václava Chada.

Foto: Zlínský zámek o.p.s.
Historii na zlínském zámku oživí Svatoanenská slavnost baronky Hauptové

Pohled do historie zábavnou formou slibuje 2. ročník Svatoanenských slavností baronky Hauptové, který pořádá Zlínský zámek. „Úspěšná loňská premiéra nás navnadila a potvrdila nám, že Zlíňané mají o tento typ akcí zájem,“ potvrdil Martin Pášma, ředitel společnosti Zlínský zámek.

O úvodní hudební program slavnosti se od 17 hodin postará cimbálová muzika Josefa Marečka. V 19 hodin návštěvníky přivítá sám baron Štěpán Haupt. „Hauptové byli posledním šlechtickým rodem, který zámek vlastnil. Výrazně také promluvili do vzhledu budovy zámku,“ připomněl Martin Pášma. O rodině Hauptových, o zámku i městě poté povypráví uznávaný zlínský historik Zdeněk Pokluda.

Program uzavře produkce jazzové skupiny One Day Trio. Bonusem pro návštěvníky je otevření všech expozic zámku, které si tak mohou v čase od 17 do 21 hodin prohlédnout v ceně vstupného. Aktuálně jsou k vidění výstavy kreseb Petra Nikla „Opice“ a dílo sochaře Radima Hankeho „Bílý stín tvaru“. Volný vstup se vztahuje také na stálou interaktivní expozici Orbis Pictus Play a na dětskou hernu Zámek v zámku.

Svatoanenská slavnost přivítá své návštěvníky v sobotu 28. července od 17 hodin. Vstupné činí 80 Kč, rezervace míst je možná na telefonním čísle 602 560 020. Občerstvení nejen z grilu po celý večer zajišťuje Kafé ZÁMEK.

Zámecké kulturní léto dále připravuje:

4. 8. Večer flamenca

10. 8. Projekce filmu Věčně tvá nevěrná

11. 8. Projekce filmu Den co den

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků