Hlavní obsah
Ocenění bylo předáno při příležitosti blížícího se dne učitelů. Foto: KÚ Plzeňského kraje

Hejtman Plzeňského kraje ocenil úspěšné učitele

Úspěšné učitele z Plzeňského kraje ocenil ve čtvrtek 26. března na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje. Pamětní medaili hejtmana převzalo celkem 21 učitelů a jedna škola.

Ocenění bylo předáno při příležitosti blížícího se dne učitelů. Foto: KÚ Plzeňského kraje
Hejtman Plzeňského kraje ocenil úspěšné učitele

Ocenění bylo předáno při příležitosti blížícího se dne učitelů (28. března). Pedagogy přivítal hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Struček.

„Vzdělanost národa je klíčem k dalším úspěchům. Češi jsou na absolutní špičce, co se týká vzdělanosti obyvatel. Podíl na tom má i vaše práce a za tu bych vám rád poděkoval," řekl v úvodu hejtman.

Zmínil důležitost technických oborů, které vzdělávají nové techniky, konstruktéry, zámečníky a další profese, jež jsou podniky u nás vyhledávány. Neméně je pro náš region podle hejtmana důležitá znalost německého jazyka. „Děkuji vám za práci pro naši společnost a za to, že vychováváte mladou generaci,” uzavřel hejtman.

Oceněným pedagogům poté předal hejtman spolu s náměstkem Jiřím Stručkem čestné uznání a pamětní medaili hejtmana Plzeňského kraje.

Předávání ocenění zpestřila módní přehlídka modelů vytvořených žákyněmi 3. a 4. ročníku oboru Návrhář a Oděvní design Integrované střední školy živnostenské v Plzni. Přehlídku připravila, spolu s žákyněmi, učitelka Jana Bufková. Kolekce s názvem Color of simple představila dámské vycházkové pláště, pro které byl inspirací podzim. Na závěr akce své umění hry na kytaru předvedla studentka Konzervatoře v Plzni Carmen Beshir.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků