Hlavní obsah
Leona Gyongyosi Foto: Lenka Žáčková

Gospelová zpěvačka zve příznivce žánru na svůj koncert do Betlémské kaple

Moderní gospel je emotivní duchovní hudba, která vychází z černošské hudební tradice. Tradiční gospel bylo možné slyšet v celé řadě amerických černošských kostelů, avšak v šedesátých letech díky Edwinu Howkinsonovi a jeho úpravě původního baptistického žalmu Oh Happy Day došlo k průlomu žánru.

Leona Gyongyosi Foto: Lenka Žáčková
Gospelová zpěvačka zve příznivce žánru na svůj koncert do Betlémské kaple

Máte-li zájem naslouchat v čase adventním skvělému gospelovému zpěvu, nenechte si ujít koncert krásné Leony Gyongyosi a jejích hostů.

Vánoční gospelový koncert se rozezní již 13. prosince, a to v Praze v Betlémské kapli. Leona si nejvíce přeje, aby si posluchači odnesli silný zážitek, proto se odpovědně připravuje na samotný koncert, ale i na návrat na hudební scénu.

Zpěvačka zazářila již před léty v New Golden Kids. Po rozpadu skupiny se odmlčela a všichni věříme, že i proto, aby nyní mohla opět zazářit.

Těšit se dále můžete také na zpěvačku Ivu Marešovou, Leoninu sestru Gygy a skvělého kamaráda a zpěváka Petra Kutheila - vše za doprovodu živého bandu a vokalistek. Část výtěžku hodlá Leona darovat potřebným.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků