Hlavní obsah
Slovenský brankář Branislav Konrád si zajistil novou smlouvu s klubem HC Olomouc. Foto: Zdroj: web HC Olomouc

Gólman Branislav Konrád prodloužil v Olomouci smlouvu o tři roky

Hokejový klub HC Olomouc podepsal novou smlouvu se svou brankářskou jedničkou, slovenským gólmanem Branislavem Konrádem. Ten souhlasil s prodloužením stávajícího kontraktu o tři roky.

Slovenský brankář Branislav Konrád si zajistil novou smlouvu s klubem HC Olomouc. Foto: Zdroj: web HC Olomouc
Gólman Branislav Konrád prodloužil v Olomouci smlouvu o tři roky

„Smlouvu jsme podepsali na tři roky,“ informoval generální manažer týmu Erik Fürst. „Dohodli jsme se poměrně rychle, zájem prodloužit smlouvu byl oboustranný.”

Smlouva ale zároveň stanovuje, že v případě nabídky z KHL může Konrád ještě před začátkem třetího roku odejít. „Každopádně jsme rádi, že jsme se dohodli. S Braněm dále počítáme jako s prvním gólmanem,” dodal Erik Fürst.

Osmadvacetiletý gólman, který do Olomouce přišel před začátkem letošního ročníku z Trenčína, má velkou zásluhu na podařeném vstupu Hanáků do sezóny. Z šestnácti odchytaných zápasů jich deset vyhrál. V brance stál během kompletní sedmizápasové vítězné série, kterou klub držel na začátku sezóny. Během ní pustil za svá záda pouze devět gólů.

Konrád navíc už dvakrát za sebou vyhrál anketu fanoušků o nejlepšího hráče týmu. „Určitě mě to těší,“ řekl Konrád pro webové stránky týmu. „Důležité je, že se nám dařilo a vyhrávali jsme zápasy,“ dodal.

S úspěšností zákroků 91,67 procent a průměrem obdržených branek 2,03 je jasné, že pokud bude Braňo Konrád takhle chytat i nadále, nemusí se olomoucký klub o post brankáře v následujících třech letech obávat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků