Hlavní obsah
Jak šmakuje Moravskoslezsko Foto: Renáta Polišenská

Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko ovládne Bruntál

Třetí ročník projektu Jak šmakuje Moravskoslezsko, který realizoval Moravskoslezský kraj, směřuje do svého cíle. Chcete-li vědět, jak šmakují vítězné speciality kulinářské soutěže, pak si můžete přijít užít den plný dobrého jídla, pití a hlavně zábavy.

Jak šmakuje Moravskoslezsko Foto: Renáta Polišenská
Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko ovládne Bruntál

Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko proběhne v neděli 29. září v zámeckém parku v Bruntále, program začíná již v 9.00 hodin. Předpokládá se, že ukončení celé akce bude v 17.00, a to po koncertu skupiny Charlie Straight.

Návštěvníci gastrofestivalu budou mít nejen možnost ochutnat vítězné recepty a regionální potraviny, ale budou moci shlédnout i ohnivou barmanskou show. Připraven bude bohatý doprovodný program, jehož třešničkou na dortu bude vystoupení hudební skupiny Charlie Straight. Na své si přijdou samozřejmě i ti nejmenší, za kterými na bruntálský zámek dorazí Michal Nesvadba, včelka Mája, klaun i pohádkové představení. Děti si rovněž budou moci sami vyrobit kuchařské čepice.

Součástí letošního gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko bude i vyhlášení výherců soutěže Regionální potravina roku 2013 za Moravskoslezský kraj, které proběhne v dopoledních hodinách.

Příchozí se mohou těšit také na kuchaře a moderátora Ivana Vodochodského, který bude provázet celým gastrofestivalovým dnem a zároveň předvede své kuchařské umění.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo letošní gastrofestival přesunout do Bruntálu a že tak můžeme představit projekt Jak šmakuje Moravskoslezsko v další turistické oblasti našeho kraje,“ řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Ivan Strachoň a dodal: „Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko se stal příjemnou tradicí v našem kraji a my se jej budeme snažit i do budoucna rozvíjet.“

V letošním roce jsme obdrželi celkem 91 receptů, ze kterých byl vybrán vítězný recept – Kiščok od babičky, který nám zaslala paní Helena Febrová.

Ceny odborné komise:

1. místo     „Kiščok“ od babičky (autor Helena Febrová)
2. místo     Maslovka (autor Renata Konopková)
3. místo     Vánoční černá mačka (autorka Simona Linartová)

Cena médií: 

Dýňová polévka (autor Přemysl Košut)

Poděkování patří i partnerům projektu, kterými pro letošní ročník jsou: Rádio IMPULS, Právo, Deník, TV Polar, Muzeum v Bruntále, Tescoma, Hotel Slunce z Rýmařova, CK KOVOTOUR PLUS, Lázně Darkov a Regionální potravina.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků