Hlavní obsah
Lískovec - autobusový záliv Foto: Petr Pavelka

Frýdek-Místek postupně opravuje komunikace a dobudovává chodník v Lískovci

Průjezd Lískovcem, jednou z místních částí Frýdku-Místku, je rok od roku příjemnější. Město investuje do oprav komunikací a nezapomíná ani na bezpečnost chodců, pro které buduje zcela nový chodník.

Lískovec - autobusový záliv Foto: Petr Pavelka
Frýdek-Místek postupně opravuje komunikace a dobudovává chodník v Lískovci

Opravy komunikací a výstavba chodníku byly zahájeny v loňském roce. Opravou již prošla silnice vedoucí k prameni V Hájku a také úsek od krajské silnice po kulturní dům.

Letos byl nový asfaltový koberec položen v úseku od kulturního domu po transformátor. Podél opravené komunikace vznikl také nový chodník, přičemž jeho vybudování předcházelo zdlouhavé jednání s některými občany o uvolnění pozemků pro jeho výstavbu. Město opravilo také chodník podél části hlavní krajské komunikace, na které byl letos s přispěním Nadace ČEZ nasvětlen přechod pro chodce.

Pracovalo se také na výstavbě nového autobusového zálivu naproti požární zbrojnice, jehož účelem je zvýšit plynulost dopravy v tomto úseku a opraveny byly některé vedlejší ulice v Lískovci, například v okolí základní školy nebo kapličky. V nejbližších dnech se bude pracovat také na opravě komunikace vedoucí k rodinným domům u výpadovky na Řepiště. Celkové náklady výše jmenovaných akcí činí necelých 10,5 miliónu korun.  

„Úpravy Lískovce budou pokračovat i v příštím roce. V současné době se zpracovává projektová dokumentace na výstavbu chodníku od transformátoru po hřbitov. Termín realizace se bude z velké části odvíjet od majetkového vypořádání s majiteli pozemků, kterými má nový chodník vést,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že po výstavbě chodníku by měla být v tomto úseku opravena také místní komunikace.     

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků