Hlavní obsah
nové schodiště Foto: TS a.s.

Frýdecký hřbitov prošel velkou změnou

V minulých dnech byly dokončeny práce jedné z nejrozsáhlejších úprav centrálního hřbitova ve Frýdku-Místku. Poté, co již byla opravena velká část chodníků, prošla velkou změnou část pod křížem, kolem kapličky, vsypové loučky a schodiště.

nové schodiště Foto: TS a.s.
Frýdecký hřbitov prošel velkou změnou

„Ve zmíněných místech byla položena betonová dlažba v přírodní šedé barvě. Chodníky byly propojeny zámkovou dlažbou a ke kapličce byl vybudován „šlapákový“ chodník z pískovcových kamenů. Plochy, které mají rozdílnou výškovou úroveň propojilo nové dvanácti stupňové schodiště z tryskané žuly. V prostoru vsypové loučky bylo instalováno deset stolů pro svíce s horní leštěnou žulovou deskou, přibyly i nádoby na květiny tvořené betonovou vanou a lemované žulovou obrubou. Vsypová loučka je označena prostřednictvím imitace bronzové desky připevněné na žulových solitérech,“ přiblížil změny předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Nově vydlážděné plochy lemují nové litinovodřevěné lavičky a nově vysazené stromy, převážně tisy, ale také okrasné jabloně. Součástí terénních úprav bylo také zasetí trávy, která se v plné míře rozroste na jaře.

„Těší mě, že se práce stihly do Dušiček, kdy je pohyb osob na hřbitově za celý rok největší. Úpravy hřbitova byly voleny s citem k danému místu. Věřím, že pozůstalí zesnulých, kteří v těchto dnech na hřbitov docházejí, s nimi budou spokojeni,“ řekl primátor Michal Pobucký.

V plánu je také rozšíření hřbitova. „Snad už v příštím roce by se mohlo v místech, kde stávaly skleníky začít budovat kolumbárium, zóna pro epitafní desky i hrobová místa. Kapacita hřbitova by tak mohla být navýšena o více jak tři tisíce hrobových míst,“ uzavřel primátor Pobucký.

Úpravy hřbitova realizovala městská společnost TS a.s. Náklady činí 3,7 milionu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků