Hlavní obsah
Arboretum je přístupné zdarma od dubna do října Foto: www.visitfm.cz

Frýdeckomístecké arboretum zahájilo třetí sezónu

První dubnový den se po zimě otevřely brány frýdeckomísteckého arboreta. Klidné prostředí plné zajímavé a nevšední zeleně, doplněné jezírky, dřevěnými lávkami a pergolami je jedinečnou odpočinkovou zónou téměř uprostřed města.

Arboretum je přístupné zdarma od dubna do října Foto: www.visitfm.cz
Frýdeckomístecké arboretum zahájilo třetí sezónu

Na ploše zhruba dvou hektarů je vysazeno více než 150 stromů, přes tři a půl tisíce keřů a spousta trvalek. Koncept výsadby okrasných rostlin byl navíc vymyšlen tak, aby rostliny v arboretu kvetly po celou sezónu.

Nyní na jaře kvetou modřence, narcisy, krokusy a tulipány, v průběhu léta azalky, rododendrony a podzim patří vždy tradičním astrám a vřesům. Chybět nesmí ani bahenní rostliny, bylinky a léčivky nebo pnoucí růže různých barev.

Dominantou arboreta jsou ale především dvě jezírka propojená Panským potokem s přirozenými prameny vtékajícími do jeho koryta, přes které vedou dřevěné lávky. K odpočinku slouží lavičky kryté dřevěnými pergolami různých tvarů. 

Do arboreta je vstup zdarma od dubna do října vždy od 8.00 do 20.00 hodin, v letních měsících od června do září je otevírací doba prodloužena do 21.00 hodin. Je přístupné také imobilním občanům, jelikož je převážně bezbariérové. Do arboreta je možné se dostat z ulic I. J. Pešiny nebo J. E. Purkyně. 

Pro organizované skupiny pořádají TS a. s. komentované prohlídky arboreta. Požadavky na prohlídky je však nutno podat nejméně 14 dní dopředu buď e-mailem sekretariat@tsfm.cz nebo telefonicky na čísle 558 443 204.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků