Hlavní obsah
Blokové čištění - 8. pěšího pluku Foto: TS a.s.

Frekventovanou ulici 8. pěšího pluku ve Frýdku-Místku čeká blokové čištění

Blokové čištění ulic zbrzdila protikoronavirová opatření, která si vyžádala dočasně snížený počet zaměstnanců technických služeb zajišťujících mimo jiné úklid města. V návaznosti na tuto situaci byla některá plánovaná bloková čištění zcela zrušena a některá přesunuta na jiný termín.

Blokové čištění - 8. pěšího pluku Foto: TS a.s.
Frekventovanou ulici 8. pěšího pluku ve Frýdku-Místku čeká blokové čištění

Nejbližší blokové čištění je naplánováno na neděli 7. června na ulici 8. pěšího pluku v Místku u polikliniky. Úklid začne v 8 ráno a ukončen bude nejpozději o půl druhé odpoledne.

„Bloková čištění realizujeme stejně jako loni vždy v úterý a ve čtvrtek. Výjimečně, a to na velmi frekventovaných místech, jako například na ulici 8. pěšího pluku, parkovišti pod magistrátem ve Frýdku nebo na ulici Sadová, kde je téměř nemožné, aby auta během pracovního dne neparkovala, uklízíme o víkendech,“ vysvětlil předseda představenstva TS a. s. Jaromír Kohut.

V době blokového čištění nesmí stát v lokalitě žádné auto. Již v týdenním předstihu na to upozorňují dopravní značky.

Blokové čištění zahrnuje nejen strojové čištění komunikace, ale také čištění uličních vpustí, ruční oddrnování chodníků a trávníků a v případě potřeby také obnovu vodorovného dopravního značení.

„Ve městě probíhá pravidelně od roku 2007 a jeho cílem je po zimě vyčistit od prachu a zbytků posypových materiálů nejen komunikace, ale také vyčistit kanálové vpusti, ke kterým je za běžného provozu problematický přístup,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků