Hlavní obsah
Zvonkohra na Špilberku Foto: Jiří Smutný

Filharmonie Brno zve na třicátý první ročník Expozice nové hudby

„Občas má člověk pocit, že vůbec nestíhá, že se nic nedaří, že to prostě nedá, ale pak se zastaví, udělá si chvíli volno a zjistí, že to počká, že to za něj stejně nikdo neudělá, že to neuteče,“ říká dramaturg festivalu Viktor Pantůček.

Zvonkohra na Špilberku Foto: Jiří Smutný
Filharmonie Brno zve na třicátý první ročník Expozice nové hudby

Nestíháš? Tak zpomal. V tomto duchu se nese Expozice nové hudby, jejíž jarní část začíná tento pátek 15. června v 19.00 hodin na velkém nádvoří hradu Špilberk. Festival se vrací k tomu, co se v minulém ročníku nestihlo.

Proto se v Brně opět objeví světoznámý skladatel, varhaník, klavírista a hráč na carillon, Charlemagne Palestine. V sobotu bude následovat skladatelka a interpretka Christine Kubisch a svoje díla představí i slovenský intermediální interpret Milan Adamčiak.

V pátek se posluchači dočkají výjimečné skladby, kterou Palestine složil zvlášť pro brněnskou zvonkohru. Ve světové premiéře a za autorské interpretace zazní CharleSturmmingMusic for Zvonkohra Brno. Ve druhé části večera zazní zvuková instalace pro Brno Hanse W. Kocha Schlagwerk pro zvonkohru a soundtrack.

V sobotu 16. června se představí Christine Kubisch a Milan Adamčiak. Začátky koncertů jsou v 19.00 hodin a vstupenky jsou k dostání až na místě před vystoupením.

Dramaturgie festivalu je laiky i profesionálními kritiky dlouhodobě velmi dobře hodnocena. „V žebříčcích komisí se pravidelně objevuje na předních místech v kategorii takzvaných malých festivalů,“ konstatuje Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků