Hlavní obsah
Foto: Zlín Film Festival

Festivalový kinematovlak zamířil za dětmi do Znojma

Znojmo se ve čtvrtek 18. května stane třetí zastávkou na trase pestrobarevného Kinematovlaku. Tradiční pouť odstartovalo letos „kino na kolejích“ ve Zlíně a do 2. června rozveze oblíbené dětské pohádky do 11 měst. Speciální vagon s projekčním sálem tvoří součást doprovodného programu 57. Zlín Film Festivalu

Foto: Zlín Film Festival
Festivalový kinematovlak zamířil za dětmi do Znojma

Ve spolupráci s Českými drahami a ČD Cargo byla určena letošní trasa Kinematovlaku, která vede ze Zlína přes rakouské město Retz až do Mladé Boleslavi.

„Kinematovlak se již po čtrnácté stává mohutným maskotem, který dováží alespoň malou ochutnávku z dětského filmového festivalu i do jiných měst,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín film festivalu Jarmila Záhorová. „Z bezprostředních reakcí dětí dobře víme, že tato část doprovodného programu patří k velmi vyhledávaným, což nás upřímně těší,“ doplňuje Záhorová.   

V Kinematovlaku se na znojemském nádraží začne promítat v 9 hodin ráno a poslední projekce skončí v 15.30 hod. Dopolední promítání jsou určena pro školy a školky, odpolední pro veřejnost. Pro všechny je vstup zcela zdarma. Na programu jsou osvědčené a oblíbené dětské pohádky jako Krtkova dobrodružství, O víle Amálce, Mach a Šebestová a mnoho dalších.

Vlak plný zábavy, pohádek i poučení přináší malým divákům nevšední filmový zážitek. Kromě hlavní součástí vlaku, Kinovozu upraveného do podoby kinosálu, nechybí ani herna zvaná Vláček Hráček a Historický vagon, kde děti uvidí, jak to kdysi na železnici vypadalo.

Harmonogram jízdy vlaku, časy promítání a další informace jsou k dispozici na www.zlinfest.cz 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků