Hlavní obsah
S BARUNKOU DO ŠKOLY - každé prázdninové pondělí v České Skalici Foto: archiv Branky, o.p.s.

Festival zážitků - každý den neobvyklá aktivita zdarma a o víkendu nášup

Festival zážitků je česko-polský projekt, jehož hlavním cílem je nabídnout návštěvníkům v době letní turistické sezony co nejvíce různorodých zážitků souvisejících s kulturním odkazem regionu. Tématy zážitkových akcí budou osobnosti, vojenská historie a tradice.

S BARUNKOU DO ŠKOLY - každé prázdninové pondělí v České Skalici Foto: archiv Branky, o.p.s.
Festival zážitků - každý den neobvyklá aktivita zdarma a o víkendu nášup

Na české i polské straně bude Festival zážitků probíhat po dobu tří let. Každý rok budou akce zaměřeny na jedno z výše uvedených témat. Celkem se budete moci podívat na dvacet sedm míst.

Zážitkový program je připraven na deseti místech

V letošním roce se jedná o deset míst. Provozovatelé každé ze zapojených turistických atraktivit připravily na sezonu zážitkový program, který se pravidelně opakuje určitý den v týdnu po dobu letních prázdnin. Program je zaměřen na osobnosti, které žily nebo tvořily v Kladském pomezí a na polské straně hranice.

Každá z nich se představuje odlišnou formou – některé se dostavují „osobně“ (architekt Dušan Jurkovič v Novém Městě nad Metují), jinde oživají literární postavy (Barunka Panklová v Barunčině škole, Danny Smiřický v Náchodě) a s dalšími se návštěvníci seznámují hravou nebo interaktivní formou.

V zámku Gorzanów si můžete zahrát divadelní scénky, v Kłodzku navštívit tajemné podzemí a v areálu Muzea bratří Čapků si děti sestrojí robota nebo pomáhají pejskovi a kočičce s domácími pracemi.

V rámci festivalu je připravená i soutěž pro návštěvníky

S Festivalem zážitků je také spojená soutěž, která odmění prvních dva tisíce návštěvníků, kteří nasbírají pět a více razítek do Návštěvnické kartičky (k dostání v místech zážitků) regionálním produktem. Pro tři nejrychlejší, kteří budou mít v kartičkách sedm a více razítek je připravena možnost vybrat si ze speciálních zážitků - poznat práci na správě zámku, být hostem u Čapků nebo navštívit sklepení a věž na zámku Adršpach, kam se jiní nepodívají.

Veškeré podrobnosti naleznou turisté v papírové podobě v Katalogu zážitků (k dostání v IC Kladského pomezí) a na nově spuštěných webových stránkách www.festivalzazitku.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků