Hlavní obsah
Foto: Tereza Bednaříková

Festival Ostrava Kamera OKO se letos zaměří na architekturu ve filmu

Devátý ročník mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera OKO proběhne od 22. do 28. září 2017. Nabídne soutěžní a nesoutěžní projekce, koncerty, výstavy i odborný program. Hlavním tématem letošního ročníku je architektura ve filmu a na filmovém plátně.

Foto: Tereza Bednaříková
Festival Ostrava Kamera OKO se letos zaměří na architekturu ve filmu

Od pátku 22. do čtvrtka 28. září 2017 proběhne v Ostravě devátý ročník mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera OKO, který se zaměřuje na prezentaci kameramanské tvorby výrazných osobností z České republiky i zahraničí. Festival nabídne kromě projekcí, koncertů či výstav také široký odborný program – úvody odborníků, prezentace, workshopy, diskuzní panely, masterclasses nebo soutěž krátkometrážních a celovečerních filmů. Jedná se o jediný festival svého druhu v České republice.

Hlavním tématem letošního ročníku Ostrava Kamera OKO je architektura ve filmu a na filmovém plátně. Festival představí filmový program hraných a dokumentárních snímků doprovázených přednášky profesionálů a historiků. Stěžejním tématem letošního ročníku je až demonstrativní představení významné role filmového architekta a jeho nedílného propojení s funkcí kameramana a režiséra.

Vybrané snímky připomenou historický vývoj filmové architektury z počátku vytvářené ve filmových studiích až po dokonalé zachycení exteriérů měst. Architektura nazíraná okem kamery tak vytváří unikátní prostředí nejenom na pozadí filmových děl, ale bude také hlavním strůjcem atmosféry letošního ročníku festivalu.

V rámci tématu architektury se letošní ročník festivalu zaměří také na prezentaci architektonicky poutavých ostravských míst a prostor, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné. Návštěvníci tak budou mít příležitost kromě ostravských jednosálových a dvousálových kin (Kino Art, Cineport, Kino Luna, Minikino) navštívit program také v Grossmannově vile, v prostorách Nové radnice nebo u Oblouku v Ostravě Porubě.

Akreditace je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu online do 31. srpna 2017 nebo v průběhu září na vybraných místech v Ostravě. Akreditovat se je možné na http://filmfestivalostrava.com/akreditace/.

Bližší informace naleznete na www.ostravakameraoko.com a www.facebook.com/ostravakameraoko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků