Hlavní obsah

Festival architektury v Londýně představuje i trojici českých architektonických ateliérů

Na mezinárodní výstavě modelů budoucích staveb Atlas nepostaveného světa v Londýně se spolu s 60 modely ze 40 zemí představují také návrhy českých ateliérů: Petr Hájek architekti, Šépka architekti a Opočenský, Valouch architekti.

Festival architektury v Londýně představuje i trojici českých architektonických ateliérů

Součástí letošního Londýnského festivalu architektury, který se koná od 7. do 27. června, je i výstava modelů budoucích staveb Atlas nepostaveného světa. Na této mezinárodní výstavě se spolu s 60 modely ze 40 zemí představí také tři návrhy českých ateliérů Petr Hájek architekti, Šépka architekti a Opočenský Valouch architekti.

Atlas nepostaveného světa je mezinárodní výstava organizovaná Britskou radou ve spolupráci s Českým centrem a dalšími kulturními instituty.  

Výstava je součástí pravidelné přehlídky International Architecture Showcase pořádané v rámci Londýnského festivalu architektury. Jejím cílem je pomocí 3D modelů představit výjimečné, dosud nerealizované architektonické projekty a vize směřování světové architektury.

Petr Hájek architekti zde prezentují projekt Krkonošského centra environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí, výrazný příklad konceptuální a kontextuální architektury, kde výsledná budova je hybridem mezi krajinou a domem, modelem okolních hor.

Na druhé straně ateliér Šépka architekti zastupuje rezidenční architekturu se svým  vizionářským projektem Dům-zahrada, spojujícím obytný prostor se zahradou v jeden celek.

Příkladem citlivého přístupu k restaurování v rámci historického centra je pak Spolkový dům Slavonice, který již získal cenu pro mladé architekty v roce 2009, z ateliéru Opočenský-Valouch architekti.

Česká architektura se tak ocitá bok po boku ambiciózních projektů jako je nové muzeum v organizací UNESCO chráněné Troji od tureckého studia Yalin Mimarlik Architects či prototypu plovoucí školy pro Lagos od NLE z Nigérie.

Kurátorem této reprezentativní výstavy, která byla navržená londýnským studiem Pernilla Ohrsted, je Rob Gregory z Architektonického centra v Bristolu.

Součástí výstavy je i 3D tiskárna agentury 3Dpeasy, která architektům, studentům a designerům z celého světa poskytne unikátní příležitost výroby  3D modelů jejich návrhů.  

Účast těchto projektů, které na prestižní výstavu nominovalo České centrum Londýn, je velkým úspěchem pro českou architekturu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků