Hlavní obsah
Kleště, kterými přestřihl lankový zámek, měl zloděj ještě u sebe. Foto: Policie ČR

Elektrokolo ukradl mnohonásobný recidivista, zadržel ho policista ve svém volnu

Ani v důchodu si devětašedesátiletý a dvacetkrát trestaný recidivista nedá pokoj a krade vesele dál. Jeho posledním úlovkem bylo elektrokolo, které odstřihl od zámku v centru Zlína. Jedenadvacátý trest mu může přinést až tříletý pobyt za mřížemi.

Kleště, kterými přestřihl lankový zámek, měl zloděj ještě u sebe. Foto: Policie ČR
Elektrokolo ukradl mnohonásobný recidivista, zadržel ho policista ve svém volnu

„Zlínští policisté přijali poslední červencový den oznámení o krádeži elektrokola v hodnotě vyšší než pět tisíc korun, které měla jeho majitelka zaparkované a přivázané lankovým zámkem u administrativní budovy v centru Zlína. Jízdní kolo zmizelo během pracovní doby,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policista sloužící v Napajedlech přišel pár dní nato do služby, kde se seznámil s děním v uplynulých dnech. Mimo jiné si důkladně prohlédl snímek ukradeného elektrokola. Ráno po službě odjel svým vozidlem do Kroměříže. V centru města si povšiml staršího muže, který jel na kole velmi podobném tomu odcizenému, a proto se vydal za ním.

„Zanedlouho muže dostihl. Zastavil, představil se a zeptal, čí je to kolo. Starý pán nejprve tvrdil, že ho dostal, ale po chvíli se přiznal, že ho před pár dny ukradl ve Zlíně. U sebe měl dokonce i pákové kleště, kterými přestřihl zámek,“ uvedla mluvčí.

Policista přivolal své kroměřížské kolegy, kteří muže vyslechli. „Vyšlo najevo, že se jedná o nenapravitelného, dvacetkrát trestaného recidivistu, který se před rokem vrátil z posledního výkonu trestu. Krást nepřestal, přestože je mu již šedesát devět let,“ dodala Monika Kozumplíková.

Kleště policisté zajistili pro potřeby trestního řízení, jízdní kolo vrátili majitelce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků