Hlavní obsah
Ostrava 13.4.2017 Hra VIAOVA 750. Pohled z radniční věže. Kolik je k ní schodů? Spočítejte: Komentovaná prohlídka: Po schodech na Věž- 23. dubna 2017. Foto: Josef Zajíc

Druhý květnový den odstartuje zábavně-vědomostní hra o historii Ostravy

U příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě startuje 2. května zábavně-vědomostní hra o historii města pro všechny věkové kategorie. Hra zavede účastníky na celkem 30 vybraných míst v Ostravě. Ty budou ilustrovat dlouhou historii města a připomínat jeho významné události.

Ostrava 13.4.2017 Hra VIAOVA 750. Pohled z radniční věže. Kolik je k ní schodů? Spočítejte: Komentovaná prohlídka: Po schodech na Věž- 23. dubna 2017. Foto: Josef Zajíc
Druhý květnový den odstartuje zábavně-vědomostní hra o historii Ostravy

Název hry VIAOVA 750 symbolizuje historickou cestu města. Cestu za poznáním zajímavých míst v Ostravě. Pro zájemce je připraven vědomostní kvíz, který je rozdělen do dvou kol - na teoretickou a praktickou část.

První kolo je složeno z otázek o 30 konkrétních místech Ostravy. Po správném zodpovězení teoretických otázek hráč postupuje do druhého kola, kde na něj čeká praktický úkol. K jeho vyřešení musí místo navštívit a pátrat po dalších indiciích, které jej dovedou k řešení.

K zapojení do hry je nutná registrace prostřednictvím registračního formuláře, dostupného na webu www.ostrava750.cz. Přihlásit se je možné od 2. května a dále kdykoliv v průběhu trvání hry, nejpozději ale do 27. června. Hra bude ukončena veřejným finále v pátek 30. června.

„Nápověda je obsažena například v publikacích o městě, které už vyšly, nebo v těch, které vyjdou u příležitosti 750. výročí města od první zmínky o Ostravě. Případně lze vodítka hledat na výstavě, která je věnována historii Ostravy a koná se v Ostravském muzeu až do léta. Ostravský archiv, muzeum ani magistrát města nebudou odpovídat na dotazy obsažené v kvízu a tím pomáhat hráčům k plnění podmínek soutěže,” informovala Andrea Vojkovská, tisková mluvčí ostravského magistrátu.

Praktické úkoly budou atraktivní, zdánlivě náročné, možná bude třeba zručnosti, představivosti i trocha fyzické námahy. Pořadatelé soutěže informují, že náročnost otázek bude odpovídat středoškolskému učivu.

Hráči se rozhodně nebudou nudit. Nejen, že se dozvědí zajímavosti z historie města, ale deset nejúspěšnějších získá navíc atraktivní ceny. Informace ke hře VIAOVA 750, včetně podrobných pravidel, hledejte na: www.ostrava750.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků