Hlavní obsah
Draky a modely na kralupské obloze. Foto: Martin Tlustý

Drakiádu zakončily na dálku řízené modely letadel

Kralupský Spolek i Kroužek leteckých modelářů využil letošního slunečného, leč občas i větrného podzimu k uspořádání tradiční drakiády.

Draky a modely na kralupské obloze. Foto: Martin Tlustý
Drakiádu zakončily na dálku řízené modely letadel

Na kralupském modelářském letišti, které se nachází naproti městskému koupališti v Lobečku za plotem někdejší vodárny, se v sobotu 23. října sešlo ke dvěma stovkám návštěvníků s mnoha povětšinou plastovými draky a taktéž dálkově řiditelnými modely letadel a vrtulníků. 

Přímo do drakiády se přihlásilo 26 závodníků a závodnic, a to většinou za technické podpory svých kamarádů a rodičů. Bylo však hned vidno, že doba papírových draků, snad až na ojedinělé exempláře, je nenávratně pryč. Mimo soutěž se však objevil i jeden velký plátěný bílooranžový drak s ovládáním obouruč, na který však bylo větru střídavě buď příliš mnoho a hned zase velmi málo.

Nejdříve pochopitelně následoval mnohaminutový trénink. Již během tohoto se ukázaly klady i zápory jednotlivých konstrukcí, mnohdy čínské provenience. A pak došlo na ostrý start, který se však hlavně těm nejmenším ne vždy vydařil. Porotci vždy favorizovali draky domácí výroby před těmi koupenými.

V poměrně dobře hodnotitelné kategorii starších žáků zvítězil Dominik Zavřel před Víťou Vaňkem a Markem Krňákem. S malou upomínkou účasti na drakiádě však odcházeli všichni. Účastníci na bramborových a nižších místech dostali alespoň malý balón, jehož okamžitým nafouknutím byli svými ratolestmi většinou ihned pověřeni přítomní tatínkové. 

A potom přišla na řadu ukázka rádiem řízených letadel a vrtulníků jak dětských, tak hlavně dospělých členů obou klubů. K nebi střídavě stoupala celá řada modelů letadel a vrtulníků v ceně přibližně od tří až do třiceti tisíc korun, a to bez ceny dálkového ovladače. 

Podrobnosti o Kralupské drakiádě pořádané kralupským Spolkem i Kroužkem leteckých modelářů zachytila rovněž kamera Kralupského televizního zpravodajství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků