Hlavní obsah
Nový Lískovec Foto: Jan Pařík

Dorosteneckému korfbalovému turnaji s nedostatkem hráčů vládl Kolín

Korfbaloví dorostenci Kolína v sobotu dvakrát vyhráli nad papírově slabšími soky a neztratili ještě ani bod.

Nový Lískovec Foto: Jan Pařík
Dorosteneckému korfbalovému turnaji s nedostatkem hráčů vládl Kolín

Zvláštní miniturnaj s jasným vítězem. V sobotu se ve Znojmě odehrálo neobvyklé klání třech týmů osmého kola České korfbalové dorostenecké extraligy.

Všem celkům totiž chyběl vždy jeden hráč, Kolínu a Novému Lískovci kluk a Znojmu dívka. Nejlíp se s tímto faktem popasovali favorizovaní kolínští korfbalisté, kteří Brňany přehráli 17:5 a domácí hráče 32:18. Znojmo pak podle předpokladů vyhrálo nad Novým Lískovce 16:9.

Neměli větší problémy, i když na jih Moravy cestovali jen se třemi kluky. Kolínští korfbalisté si však s dvěma posledními celky tabulky nedělali větší starosti.

„Ještě ve středu jsem měl tři plná auta a nakonec jsem musel sestavu lepit. S Novým Lískovcem hrozila reprezentantka Markéta Cupáková, měli jsme spoustu šancí, ale padalo nám málo košů. I tak jsme to zvládli,“ uvedl kolínský trenér Milan Čejka.

„Proti Kolínu je to trochu jiná hra. Má sedm zkušených korfbalistů a my proti nim těžko něco zmůžeme. Líbilo se mi však to, že se na jedné straně hrálo tři na tři, což bylo velmi zajímavé. Hra byla dynamičtější a zatraktivnilo ji to,“ přidal stratég Nového Lískovce Jakub Pernica.

O mnoho víc práce, ač to podle výsledku tak nevypadá, měli kolínští korfbalisté přece jen se Znojmem.

„V tomto zápase nás zase trápil Aleš Tolar, tedy do té doby než ho chytla křeč. Pak už nebyl tolik vidět a i to přispělo k naší výhře. Nemyslím si, že Znojmo bylo horší, možná spíš naopak. Nám po ne úplně vyvedeném duelu s Novým Lískovcem začali fungovat hráči, plnili to, co jsme si řekli. Rozhodlo to, že z našeho týmu se prosadilo víc hráčů, kdežto Modré Slony táhli jen dva korfbalisté. Teď přijdou zápasy s těžšími soupeři, na které se už musíme sejít kompletní. Doufám v návrat marodů a snad to bude dobré,“ věřil Čejka, jehož svěřenci letos v šesti utkáních ještě nepoznali hořkost porážky a v tabulce jim patří s třízápasovým mankem na vedoucí Prostějov druhá pozice.

Nový Lískovec mohl ve střetnutí proti Znojmu pomýšlet na úspěch, jeho hráči však možnost uspět proti papírově slabšímu sokovi a uzmout první výhru sezóny nezvládli. „Zápas se Znojmem mě trápí. Kluci to vzdali předem. Máme s tím už problém delší dobu, korfbalu nevěnují tolik, co by měli,“ krčil rameny Pernica.

Modří Sloni Znojmo U19 - Brno KK Nový Lískovec U19 16:9

Poločas: 9:5. Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Bartoník Vladimír 4, Toufar Jan 4, Hrbáčková Kateřina 3, Ságner Miroslav 3 - Kubů Nela 3, Smetana Lukáš 3.

Brno KK Nový Lískovec U19 - Kolín VKC U19 5:17

Poločas: 3:11. Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kubů Nela 2 - Dvořák Filip 5, Paďouk Jan 4, Čihák Tomáš 3.

Modří Sloni Znojmo U19 - Kolín VKC U19 18:32

Poločas: 12:16. Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Hrbáčková Kateřina 6, Toufar Jan 6 - Dvořák Filip 8, Motáková Anna 8, Paďouk Jan 5.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků