Hlavní obsah
Nebezpečná křižovatka Bohumínské a Polní ulice. V její blízkosti vyroste nový chodník, přechod pro chodce i chytrý zpomalovací semafor. Foto: Lucie Balcarová

Dopravu v Bohumíně zklidní nový přechod se zpomalovacími semafory

V Bohumíně-Skřečoni na rušné výpadovce směrem na Karvinou vyroste nasvětlený přechod s chytrými zpomalovacími semafory. Radnice za něj zaplatí 4,4 miliony korun. S jeho výstavbou se začne v nejbližších dnech. Cílem je zklidnit dopravu na křižovatce Bohumínské (I/67) a Polní ulice.

Nebezpečná křižovatka Bohumínské a Polní ulice. V její blízkosti vyroste nový chodník, přechod pro chodce i chytrý zpomalovací semafor. Foto: Lucie Balcarová
Dopravu v Bohumíně zklidní nový přechod se zpomalovacími semafory

„Obchvatu městské části Skřečoň se v nejbližších letech bohužel nedočkáme. I když s okolními obcemi tlačíme na Ministerstvo dopravy, aby začalo s jeho projektováním, zatím se k ničemu nemá. Proto se postupně pouštíme do vlastních opatření, která by měla vést  k bezpečnější dopravě v této části Bohumína. Jsme rádi, že se nám podařilo pro stavbu přechodu a semaforů získat souhlas Ředitelství sinic a dálnic (ŘSD), které je vlastníkem této komunikace I. třídy,“ sdělil bohumínský starosta Petr Vícha.

Spolu s novým přechodem pro chodce a chytrými semafory, které při překročení povolené rychlosti řidiče červeným světlem přibrzdí, přibyde uprostřed vozovky i bezpečnostní ostrůvek. Zároveň dojde k úpravě zdejších autobusových zálivů. Betonovou autobusovou zastávku nahradí nová prosklená. Současně v místech vyroste i nový chodník, který pěší přivede bezpečně k jedné ze zastávek. U druhé zastávky se stávající chodník dočká opravy.

„Výstavba přechodu, chodníku i semaforů by měla trvat tři měsíce. Pokud nám budou přát klimatické podmínky, mohly by začít lidem sloužit i letos. Pokud to kvůli nepříznivému počasí nestihneme, tak s dokončovacími pracemi budeme pokračovat až příští rok na jaře,“ uvedla Hana Kaspřáková z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Další přechod s chytrým semaforem je v plánu uprostřed Skřečoně na frekventované ulici 1. máje u zdejšího obchodu s potravinami Hanusek. Městu ale pro jeho realizaci schází souhlas od ŘSD.

„U zdejší samoobsluhy plánujeme rozšířit přechod o semafory, které budou reagovat na rychlost projíždějících aut. Získání souhlasu je ale administrativně velmi složité a nebude jednoduché jej získat. Ředitelství silnic a dálnic k němu potřebuje ještě vyjádření ministerstva a tam to zatím vázne. Jsme proto rádi, že alespoň u jednoho z plánovaných přechodů jsme souhlas dostali a můžeme začít stavět,“ uzavřel Vícha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků