Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Dopravní výuka v plzeňských mateřinkách pokračuje i letos

Dopravní výchova patří mezi nejdůležitější oblasti v bezpečnosti silničního provozu u dětí. Proto plzeňský centrální obvod ve spolupráci s Městskou policií, Policií ČR, Autoklubem a BESIPem, stejně jako v předchozích letech, pořádá pro předškoláky z mateřských škol na svém území dopravní výuku.

Foto: Miroslav Knotek
Dopravní výuka v plzeňských mateřinkách pokračuje i letos

„Na základě zkušeností z minulých let a také velkého úspěchu této akce jsme se rozhodli pokračovat v dopravní výuce pro předškoláky ve všech obvodních mateřských školách. Výuka se skládá z teoretické části, poté následuje praktická část, kdy děti zúročí nabyté znalosti na dopravním hřišti a provozu,” informoval Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

V letošním roce bude akce, stejně jako v letech minulých, ukončena velkým finále dopravní výuky na dětském hřišti, ve kterém si děti ověří poznatky získané touto výukou. Pokud dítě řádně splní zadané úkoly a bude je mít zapsány ve své kartě, dostane na závěr, kromě malé pozornosti, i vlastní „dětský řidičák“.

Vše bude probíhat na 33. ZŠ ve Skvrňanech 21., 23. a 28. května a dále pak 4. a 6. června vždy od devíti hodin dopoledne za asistence Městské policie Plzeň, Policie České republiky, Autoklubu Plzeň a plzeňského BESIPu. Programu by se mělo zúčastnit na 450 dětí.  

„Záleží nám na bezpečnosti našich dětí, a proto podporujeme aktivity, které vedou ke zvýšení jejich bezpečnosti na ulicích. Je to jedna z našich priorit. Touto akcí také chceme dětem ukázat, že policista a strážník není jejich nepřítel, jak někdy slýchávají, ale především pomocník a kamarád. Chtěl bych tímto poděkovat partnerům z řad Městské policie, Policie ČR, Autoklubu a BESIPu za jejich spolupráci,” doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.    

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků