Hlavní obsah
Tradiční charitativní akce v Europarku Stěrboholy Dopisy Ježíškovi; zleva: Dana Morávková, Milan Peroutka, Hanka Kynychová Foto: Nadační fond Hanky Kynychové

Dopisy Ježíškovi plní přání dětí z dětských domovů

Mikulášská nadílka v pražském Europarku Štěrboholy odstartovala tradiční charitativní akci Dopisy Ježíškovi, jejímž smyslem je potěšit pod vánočním stromečkem 471 dětí z 13 dětských domovů. Ještě nějaká přání pro děti z dětských domovů můžete splnit i vy, akce probíhá do 18. prosince.

Tradiční charitativní akce v Europarku Stěrboholy Dopisy Ježíškovi; zleva: Dana Morávková, Milan Peroutka, Hanka Kynychová Foto: Nadační fond Hanky Kynychové
Dopisy Ježíškovi plní přání dětí z dětských domovů

Akce se koná už podruhé ve spolupráci s Nadačním fondem Hanky Kynychové, která na zahájení samozřejmě nechyběla. Dopisy Ježíškovi podpořila celá řada známých.

Zazpívat přišli Milan Peroutka, Ivana Korolová, Jan Bendig nebo Natálka Grossová, která zazpívala se svým spolužákem z konzervatoře Lukášem Mazačem, který pochází z dětského domova v Humpolci a s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje už dlouhá léta. Marek Dědík děti učil základy latino dance a svému synovi Bertramovi poprvé ukázal čerta. S dětmi dorazili také moderátoři Štěpánka Duchková a Petr Vojnar. Akci si nenechaly ujít ani herečky Dana Morávková a Hana Gregorová.

Hana Gregorová neváhala ani chvíli a šla do obchodu a splnila jedno z přání, které viselo na vánočním stromečku v Europarku Štěrboholy. Vybrala si přání dívenky, která snila o kozačkách. Zakoupený dárek hostesky ve stánku u vánočního stromku ihned zabalily a předaly do příslušného dětského domova. Jako poděkování si odnesla ručně vyrobené přáníčko od dívky.

„Je mi sympatické, že v Nadačním fondu Hanky Kynychové jde o děti a o dětské domovy, proto jsem už po několikáté akci Hanky Kynychové podpořila. Navíc také znám paní, která pracuje v Klokánku jako teta, a vím, jak je to těžké, a jak je dětem smutno, a prostě mi to přijde strašně smutné. Tak Hanku obdivuji a myslím si, že dělá úžasnou věc, proto je pro mě samozřejmé, že když mám čas, tak Hanku a její nadaci kdykoliv ráda podpořím,“ nechala se na akci slyšet principálka Divadélka Radka Brzobohatého.

Stejně jako pro ostatní hosty akce i pro ni jsou Vánoce jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Dětské přání v podobě dárku splnila také moderátorka Štěpánka Duchková, která na akci dorazila se svými syny.

Hanka Kynychová s radostí opětovně přijala možnost podílet se na tak smysluplné akci. „Dopisy Ježíškovi pořádáme s Europarkem společně už po druhé. Byla jsem moc ráda, když nás Europark oslovil, protože tak můžeme našim dětem udělat radost. Můj nadační fond spolupracuje s dětskými domovy po celé ČR. Snažíme se pomáhat tam, kde je potřeba. A to je hlavně v menších městech, kam se tak často nejezdí. Proto jsem ráda, že i těmto dětem, které nejsou zavaleny dárky, protože nejsou na blízký dojezd z Prahy, můžeme udělat radost. Letos jsme opět po delší době jezdili v rámci našich aktivit přímo do domovů a na jaře v tom budeme opět pokračovat,“ uvedla oblíbená cvičitelka.

Zpěváci Ivana Korolová, Milan Peroutka a Jan Bendig plnili přání dětí, které dorazily do Europarku a s Markem Dědíkem tančily. Rozhodně to bylo odpoledne plné zážitků.

Nadační fond Hanky Kynychové se věnuje volnočasovým aktivitám dětí v dětských domovech po celé České republice. Hlavním cílem je podpora a rozvoj pohybových a uměleckých aktivit dětí z dětských domovů. Nejen těch talentovaných, ale všech, které baví tančit, zpívat, hrát divadlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků