Hlavní obsah
Účastníci turnajů mládeže (ti nejúspěšnější David Záruba nejvyšší zcela vzadu, sestry Melicharovy v červených dresech) Foto: Břetislav Uhříček

Dominantní trikoty Masérů Hradec Králové v šipkařském Masteru

Minulou sobotu zaplnily "kulturák" v Havlovicích na Trutnovsku terče, k nimž se postavilo bez mála 150 šipkařů, kteří absolvovali úvodní Královéhradecký Master letošního roku. Podnik byl zařazen do projektu České unie sportu - Sportuj s námi - a podpořen byl také obcí Havlovice.

Účastníci turnajů mládeže (ti nejúspěšnější David Záruba nejvyšší zcela vzadu, sestry Melicharovy v červených dresech) Foto: Břetislav Uhříček
Dominantní trikoty Masérů Hradec Králové v šipkařském Masteru

Nejprestižnějšími turnaji nabitého programu byly tradičně TOP Mastery. Mezi muži slavil premiérové prvenství Petr Pašta, který dosáhl nejvyšší mety ve svém osmé startu v soutěži. Do té doby bylo jeho osobním maximem druhé místo, kterého dosáhl před rokem také v Havlovicích.

Naopak vítězka kategorie žen Alena Gregůrková radost z výhry prožila ve svém životě již po sedmé a je bezkonkurenčně neúspěšnější dámou historie TOP turnajů.

Havlovické prostředí sedí také Elen Jirků, která zopakovala loňský počin a podruhé v kariéře vystoupala na stupně vítězek konkrétně na druhou příčku.

Zbylá trojice jmen, která se objevila na pomyslné bedně, je z řad zkušených a ostřílených. Bronzová Saša Kousalová je se šesti medailemi čtvrtou nejúspěšnější hráčkou TOP statistik, podobně je na tom i v Havlovicích druhý muž Josef Dlab, jež je se čtyřmi kovy pátý. V medailové bilanci je na tom z trojice nejlépe Josef Klika, druhý muž tabulek, který si připsal do své TOP sbírky již desátý tentokrát bronzový zářez.

Souběžně s TOP Mastery se hrály i tzv. Nominační Mastery, které vždy nabízejí jednu z cest k účasti v příští TOPce. V březnu ve Vrchlabí, kde se příští TOPky uskuteční, se objeví pouze jeden nováček - junior David Záruba. Tomu se v silné konkurenci 83 mužů podařilo prokousat až na páté místo, které mu nominaci do Vrchlabí zajistilo.

Zbylých pět nejlepších mužů Nominačního Masteru i kompletní trojice medailistek mezi ženami v TOPce minimálně jednou startovali. Snad ještě Jan Semerák prožil v sobotu doposud nepoznanou radost. Sice bude v TOPce startovat již podruhé, ale ke své první účasti přišel tak trochu jako slepí k houslím, to když se loni v září nečekaně omluvilo hned několik hráčů a do turnaje tak zasáhl jako náhradník. Tentokrát si vstupenku vysloužil přímo skvělým pátým místem v Nominačním Masteru.

Masteru mládeže kralovali David Záruba, Nicol a Nela Melicharová. O počinu juniora Záruby mezi muži již psáno bylo. Kvality ale potvrdily i sestry Melicharovy, když Nela mezi 36 ženami startujícími v Nominačním Masteru obsadila krásné deváté místo a Nicol to dotáhla dokonce na stupně vítězů na místo třetí. Prvenství v doplňkovém Open turnaji kategorie dětí, kde zmiňované trio nestartovalo, brali medaile Petr Hofman, Kateřina Sehnalová Kateřina a Anna Jirků.

Prvotřídní bilanci zaznamenal tým Maséři Hradec Králové. Jeho svěřenci si totiž z hlavních mužských klání odvezli šest medailí z devíti možných, a to po dvou kusech od každé hodnoty. Žádný jiný trikot nebyl na pódiu častěji. Maséři jakožto zástupci jižní oblasti Královéhradecka tedy výrazně převýšili domácí borce.

Hlavní turnaje jednotlivců byly tradičně pro krajské žebříčky Mistrovství SVČ bodově zvýhodněny. Po jejich započítání se do čela absolutního pořadí vyhoupli Elen Jirků a Daniel Záruba. Sezóna se ale teprve rozjíždí, takže již třeba za týden může být situace úplně jiná. Zajímavé ale například je, že Jirků se Zárubou vedli žebříčky ve stejné chvíli i před rokem, kdy startoval loňský ročník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků