Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Dobré srdce Krnova letos pomůže paní Pavlíně

Už počtvrté se na Hlavním náměstí uskuteční charitativní akce Dobré srdce Krnova, která je již tradičně součástí stejnojmenné dobročinné sbírky vyhlášené městem. Zábavné odpoledne se bude konat v sobotu 24. srpna. Výtěžek sbírky obdrží šestatřicetiletá obyvatelka Krnova s roztroušenou sklerózou.

Foto: Tomáš Gaudek
Dobré srdce Krnova letos pomůže paní Pavlíně

„Paní Pavlína je připoutaná na lůžko a pohybovat se může pouze s cizí pomocí. Výtěžek sbírky proto bude využit na financování rehabilitačního pobytu a průběžnou osobní fyzioterapii v domácí péči, které pomohou zmírnit dopady těžké nemoci. Oproti loňské sbírce není letos výtěžek vázán na konkrétní částku. Čím více tedy vybereme, tím více bude mít paní Pavlína rehabilitací,“ uvedla Pavlína Říhová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu, který charitativní akci organizuje společně s Městským informačním a kulturním střediskem Krnov.

Tématem letošního ročníku Dobrého srdce Krnova bude věda a technika, ponese proto podtitul Vzhůru za poznáním.

„Pro návštěvníky bude připraven zajímavý doprovodný program, včetně planetária, kde si mohou vyzkoušet astronomická pozorování. Chybět nebudou ani informační panely o vynálezech i vynálezcích a zájemci si budou moci vyzkoušet vlastnosti newtonovské kapaliny, zahrát si pexeso či řešit různé kvízy. Pro ty menší bude připraveno volné stavění z lega,“ láká za organizátory referentka Aneta Janoušková a dodává, že chybět nebude ani hudba, kdy vystoupí Hank – Atmo music, Tibor Žida, Ticho! a na závěr se představí Eddie Stoilow.

Kromě kasiček, které budou nejen 24. srpna připraveny na náměstí, ale i na dalších akcích pořádaných městem, lidé mohou přispívat od 1. července na účet, který bude otevřený do 31. října. Následně bude sbírka ukončena, vyúčtována a vybraná částka předána paní Pavlíně.

„Zvláštní bankovní účet je zřízen výhradně pro potřeby této sbírky a město Krnov do něj přispěje částkou 20 000 korun. Zároveň chceme také oslovit místní firmy, aby se do sbírky rovněž zapojily,“ doplnila Pavlína Říhová.

V loňském roce se díky Dobrému srdci Krnova podařilo vybrat 108 965,50 korun, které byly věnovány Tomáši Kramnému na zakoupení zařízení pro ovládání počítače očima či schodolezu, které tomuto mladému muži s postižením usnadňují běžný život a pomáhají mu v komunikaci s okolím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků