Hlavní obsah
Vysavač Elektrolux Z 25, který soutěžící „zdědil i s chalupou“ Foto: Táňa Modlová

Do muzea míří spotřebiče s příběhem

Národní technické muzeum za poslední čtyři roky do svých sbírek získalo díky spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN již několik desítek elektrických spotřebičů z různých historických epoch.

Vysavač Elektrolux Z 25, který soutěžící „zdědil i s chalupou“ Foto: Táňa Modlová
Do muzea míří spotřebiče s příběhem

Stalo se tak díky lidem, kteří předměty původně chtěli odevzdat k ekologické recyklaci. I letos se těšíme na další přírůstky, které se do Národního technického muzea podaří vybrat během již tradiční akce Recyklační víkend, který pořádá NTM a ELEKTROWIN. Letošní recyklační víkend proběhne od 22. do 24. září.

Vzhledem k tomu, že je tato akce omezena časem i místem, bylo rozhodnuto uspořádat celorepublikovou soutěž „Máte doma muzejní kousek?“, a dát tak šanci nabídnout svůj vysloužilý spotřebič většímu množství zájemců.

Soutěž byla vyhlášena začátkem prázdnin a po původně avizované uzávěrce k 31. srpnu je prodloužena do středy 13. září. 

Pokud máte doma starý domácí spotřebič a rádi byste jej věnovali muzeu, stačí udělat pár jednoduchých věcí. Vyfoťte jej, doplňte jeho popis (odhadované stáří, stav, dochované příslušenství, případně další informace – manuál, návod, prodejní doklad apod.) a zašlete emailem do 13. září 2017 na adresu muzejni.kousek@elektrowin.cz

Za každý spotřebič vybraný kurátorem Národního technického muzea pro rozšíření sbírky obdrží jeho majitel drobný dárek a čestnou vstupenku do NTM pro dvě osoby s platností šest měsíců. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků