Hlavní obsah
Jaro už začalo a v zámecké zahradě kvete vzácná magnólie. Foto: Anna Čelouchová

Do doby první republiky lze zavítat při návštěvě zámku Mníšku pod Brdy

Zámek v Mníšku pod Brdy má otevřeno po celé velikonoční prázdniny. I na Velikonoční pondělí si mohou návštěvníci prohlédnout dva bohatě zařízené okruhy, které prozrazují, jak se tu bydlelo posledním pánům v době první republiky.

Jaro už začalo a v zámecké zahradě kvete vzácná magnólie. Foto: Anna Čelouchová
Do doby první republiky lze zavítat při návštěvě zámku Mníšku pod Brdy

Chcete vidět stolní kuželky, zasedací pořádek, cestovní toaletu nebo telefon na kliku? Navštivte obě prohlídkové trasy a uvidíte, jak si poslední majitelé zámku v Mníšku pod Brdy vybavili místnosti určené pro slavnostní příležitosti a jak pokoje, ve kterých každodenně pobývali.

Při prohlídce reprezentačních salónů může návštěvník dokonce podle starých fotografií porovnat vzhled místností z doby hraběnky Terezie Kastové a jejich současnou podobu. Podařilo se navodit původní atmosféru?

Na okruhu se soukromými pokoji budeme zase překvapeni množstvím drobných předmětů denní potřeby. Jako by Kastovi své pokoje jen před chvílí opustili. Odložené brýle, rozevřená kniha, župan na věšáku nebo gramofon, který stačí jen natočit a spustit.

Gramofon můžete spatřit v zajímavé obývací koupelně. Jsou tu i další předměty, které rodina hraběnky běžně využívala, když jezdila na výlety do přírody. Cestovní toaleta, jídlonosič, piknikový koš, skládací sada příborů nebo košík na talíře.

Kromě klasických prohlídek pro dospělé se budou po celé velikonoční prázdniny včetně pondělí konat také prohlídky pro rodiny s dětmi:

13. 4. Prohlídky o zvířátkách
14. 4. Pohádkové prohlídky o zámeckých strašidýlkách
15. 4. Pohádkové prohlídky s princeznou
16. 4. Velikonoční veselice - Pohádkové dobrodružství s královnou Elsou, Pohádkové prohlídky o zámeckých strašidýlkách
17. 4. Putování za zámeckými skřítky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků