Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Do Azylového domu sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky Nadace Agel

Stovky lidí bez domova či v krizové životní situaci zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky Nadace Agel. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem.

Foto: Lucie Drahošová
Do Azylového domu sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky Nadace Agel

Oděvy a boty, které letos sesbírali administrativní pracovníci skupiny Agel v Praze, putovaly tentokrát do Azylového domu sv. Terezie v Karlíně, odkud budou v případě potřeby distribuovány i do dalších zařízení Arcidiecézní charity Praha.

„S ohledem na počet zaměstnanců na našem pracovišti byl úspěch sbírky přímo velkolepý. Několik desítek lidí sesbíralo neuvěřitelných 400 kilogramů textilu a bot pro potřebné lidi. Bylo opravdu úžasné sledovat, jak se lidé dovedou semknout a obětovat, když jde o pomoc druhým,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Agel Veronika Dostálová.

Celkově přitom zaměstnanci skupiny Agel v Praze vybrali okolo 400 kilogramů potřebných věcí, které zástupkyně Nadace Agel i společnosti Agel předaly osobně řediteli Azylového domu sv. Terezie Stanislavu Fialovi.

„Věci rozhodně velice pomůžou a každý jeden kus určitě využijeme. Nadaci Agel upřímně děkujeme, máme opravdu velkou radost,“ komentoval Stanislav Fiala, ředitel Azylového domu sv. Terezie.

Azylový dům svaté Terezie v Karlíně je místo, kde hledají pomoc lidé v tíživé životní situaci, kterou bez cizí pomoci nezvládají řešit. Většina klientů, kteří sem přicházejí, jsou lidé bez domova. V nízkoprahovém denním centru poskytuje zařízení klientům možnost se vysprchovat, případně si pořídit něco na sebe ze šatníku. V jídelně nabízí polévku, chléb, čaj a kávu. Další pomocí je krátkodobé přenocování na noclehárně a dlouhodobější ubytování v azylovém domě. Odborné sociální poradenství zajišťuje pomoc klientům při řešení těžkých životních situací.

„Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců Agelu byl opravdu velký, což je jasným důkazem toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Jsem ráda, že pomoc směřovala k těm, kteří to opravdu potřebují, a věřím, že díky ní budou mít také hezčí Vánoce. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ dodala Dostálová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků