Hlavní obsah
Chudé děti v Indii mají k jídlu hlavně rýži, kterou jedí i třikrát za den Foto: Martina Mončeková

Dnes jím jako Ind: osmý ročník osvětové kampaně odstartoval

První březnový den odstartoval osmý ročník osvětové kampaně Dnes jím jako Ind pro základní i střední školy. Žáci a studenti si můžou udělat obrázek o tom, jak se žije u nás a jak v Indii. Pomůžou jim v tom pěkné pracovní listy a řada dalších materiálů, které jsou zdarma ke stažení.

Chudé děti v Indii mají k jídlu hlavně rýži, kterou jedí i třikrát za den Foto: Martina Mončeková
Dnes jím jako Ind: osmý ročník osvětové kampaně odstartoval

Dnes jím jako Ind

Tento projekt pro školy probíhá letos již po osmé, trvá až do konce dubna a je určen dětem I. a II. stupně ZŠ a SŠ. Organizátoři chtějí učitelům pomoci jednoduše a zábavnou formou vzdělat své žáky. Přejí si, aby žáci a studenti poznali, jak se žije v jiných částech světa a uvědomili si obrovský rozdíl mezi naším způsobem života a životem dětí v Indii.

Název vznikl na základě myšlenky, že žáci zkusí jíst jeden den jako jejich vrstevníci v chudé části světa.

Výukové materiály

Pro práci s dětmi jsou připravené zajímavé pracovní listy (verze pro I. a II. ročník ZŠ a pro SŠ). Podklady byly připravovány společně s dobrovolníky působícími v dané zemi na základě jejich osobních prožitků a zkušeností.

Mnoho dalších materiálů je k dispozici zdarma na stránkách dnesjimjako.cz: recepty, osobní svědectví dobrovolníků, fotogalerie, písně, videa, informace o Indii apod. Naleznete tam i hodnocení minulých ročníků. Žáci se rovněž mohou zapojit do soutěže. 

Jak se zapojit

Škola, která má zájem o projekt Dnes jím jako Ind, se může zaregistrovat na stránce http://www.adopcenablizko.cz/dnes-jim-jako/registrace/ až do 15. března 2018. Po registraci získá řešení k pracovním listům s dalšími doplňujícími informacemi a plán vyučovací hodiny. Výuku lze začlenit do hodin zeměpisu, multikulturní výchovy, občanské nauky, dějepisu aj. 

Projekt realizuje Salesiánská asociace Dona Boska, z. s., která školí a vysílá mladé lidi na dobrovolnou službu. Vyškolila a vyslala téměř dvě stovky dobrovolníků do různých zemí světa pomáhat chudým a znevýhodněným dětem. Pomohla již ve 21 zemích. Dobrovolníci jezdí až na jeden rok například do Mexika, Konga, Indie, Angoly, Ekvádoru, Bulharska, Německa aj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků