Hlavní obsah
Pimprléto 2020. Divadlo loutek, 26. července Mauglí. Foto: Zdroj DLO

Divadlo loutek Ostrava nabídne i letos letní program pro děti

Navzdory netypickému průběhu druhé poloviny divadelní sezony 2019/2020 připravili ostravští loutkáři oblíbenou akci Pimprléto, která proběhne od 19. července do 16. srpna. Každou neděli se uskuteční od 10 hodin tvořivé loutkářské workshopy pro veřejnost.

Pimprléto 2020. Divadlo loutek, 26. července Mauglí. Foto: Zdroj DLO
Divadlo loutek Ostrava nabídne i letos letní program pro děti

Oblíbenou součástí Pimprléta jsou tradičně pohádky a koncerty v amfiteátru divadla. Léto s loutkami odstartuje 19. července v 17.00 hodin kapela Bombarďák, která celé Pimprléto zahájí koncertem plným divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem.

Další neděli, 26. července, se mohou malí diváci seznámit s příběhem o chlapci jménem Mauglí. Divadlo U staré herečky se touto inscenací na motivy Knih džunglí Rudyarda Kiplinga zúčastnilo několika českých i evropských festivalů.

Divadlo Continuo uvede v pátek 31. července autorskou loutkovou pohádku ZUNA inspirovanou několika kouzelnými příběhy z různých částí světa.

V neděli 2. srpna amfiteátr zažije Kabaret Cirkus trochu jinak. V hodinovém maratonu se bude střídat komedie, groteska, akrobaté a klauniáda.

Koncert osobitého Slováka Miro Jaroše se odehraje v pátek 7. srpna od 17.00 hodin.

V neděli 9. srpna se s příběhem Malý pán představí Divadlo b, které tvoří bývalí a současní členové divadla Buchty a loutky a jejich přátelé. Komu je název představení povědomý, ten si asi vzpomněl na stejnojmenný film, ze kterého inscenace vychází.

V neděli 16. srpna zakončí Pimprléto nabitý program.

„Po dopolední tvořivé dílně se v 17 hodin v amfiteátru představí domácí Divadlo Loutek Ostrava s pohádkou Jak šlo vejce na vandr. Celé Pimprléto uzavře v 19.30 koncert ostravské kapely Tamala. V té se sešli tři známí ostravští muzikanti Lukáš Hradil, Tomáš Rossi a Honza Drozd s Pavlou Gajdošíkovou, která je nejen vycházející hereckou hvězdou, ale i velmi schopnou a charismatickou zpěvačkou vybavenou nádherným hlasem,” uvedla Lucie Mičková, marketing DLO.

Vstupenky jsou v prodeji na webu: www.dlo-ostrava.cz nebo v předprodejní pokladně, která bude pro diváky otevřena od úterý do pátku od 13.00 do 17.30 hodin a v neděli hodinu před představením.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků