Hlavní obsah
Za posledních pět let odevzdali zaměstnanci v Nemocnici Valašské Meziříčí k recyklaci 1199 kilogramů drobného elektra a baterií. Foto: archiv nemocnice

Díky recyklaci přispěli zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí k ochraně přírody

K ekologičtějšímu a společensky odpovědnému fungování přistupuje v Česku stále více firem i jednotlivců. Výjimkou nejsou ani zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí.

Za posledních pět let odevzdali zaměstnanci v Nemocnici Valašské Meziříčí k recyklaci 1199 kilogramů drobného elektra a baterií. Foto: archiv nemocnice
Díky recyklaci přispěli zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí k ochraně přírody

Nemocnice se již pátým rokem zapojuje do projektu Zelená firma a díky recyklaci starých elektrospotřebičů ušetřila již stovky litrů ropy, desítky litrů vody i desítky MWh elektřiny a také tuny emisí oxidu uhličitého.

Za posledních pět let odevzdali zaměstnanci v Nemocnici Valašské Meziříčí k recyklaci konkrétně 1199 kilogramů drobného elektra a baterií. Ekologické zpracování těchto spotřebičů probíhá ve spolupráci s firmou REMA Systém, která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice. 

„Do sběrného boxu umístěného v suterénu nemocnice mohou zaměstnanci házet například drobné elektrospotřebiče, baterie, rádia, telefony, tonery, CD a DVD nebo třeba elektronické hračky,“ informoval marketingový pracovník, Michal Václav, DiS. 

Cílem projektu Zelená firma je ochrana životního prostředí a eliminace negativního dopadu lidských činností pomocí zpětného odběru a efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů, při jejichž neekologické likvidaci by naopak docházelo k nechtěnému spotřebovávání vody i ropy a emisím oxidu uhličitého. 

„Naše nemocnice významně podporuje odevzdávání elektrozařízení ke zpětnému odběru již několik let a statistická čísla jednoznačně ukazují, že pro naši planetu, a tudíž i pro každého z nás má zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, smysl,“ uzavírá MUDr. Martin Hrabovský, předseda představenstva Nemocnice Valašské Meziříčí, s tím, že nemocnice jako firma má přitom v rámci projektu možnost zdarma ekologicky likvidovat i odpad objemnější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků