Hlavní obsah
Foto: Tomáš Třeštík

Dialog Jessenius připravil v Karlových Varech výstavu balkonových fotografií Tomáše Třeštíka

Slavnostní zahájení výstavy fotografií Tomáše Třeštíka se uskuteční v neděli od 16 hodin v karlovarské galerii Na ochozu za účasti významných hostů filmového festivalu, jehož doprovodného programu je výstava součástí. Vybrané snímky zachycující známé osobnosti i obyčejné lidi na balkóně bytu Tomáše Třeštíka zde budou k vidění do konce července.

Foto: Tomáš Třeštík
Dialog Jessenius připravil v Karlových Varech výstavu balkonových fotografií Tomáše Třeštíka

Jakub Kohák, Aňa Gaislerová, Lucie Bílá, Jiří Bartoška, Eva Zaoralová a řada dalších známých osobností české hudby a filmu, ale třeba také pošťák nebo instalatér a stovky dalších jednotlivců i skupin se v průběhu uplynulých téměř šesti let vystřídalo u zábradlí balkonu Tomáše Třeštíka.

„Žádnému jinému projektu se nevěnuju tak dlouho a tak urputně, přesto mě to nepřestává bavit. Vlastně mě to baví víc a víc,” přiznává fotograf.

Více než 2458 lidí zachytil objektivem svého fotoaparátu, aby vytvořil unikátní sérii snímků, jejichž vybraná část bude v průběhu letních prázdnin vystavena v Karlových Varech pod příznačným názvem Tomáš Třeštík – 5 let a 6 měsíců, 1670 fotek a 1 balkon.

„Výstavu jsme se rozhodli uspořádat a využít pro dobrou věc,“ uvedla ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a dodala: „S přispěním Tomáše Třeštíka a společnosti NEMOS Group tak můžeme využít její výtěžek pro realizaci speciálního projektu pro šíření osvěty v desítkách středních škol přímo v Karlovarském kraji.“

Galerie Na ochozu je přístupná veřejnosti každý všední den od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma. Fotografie si zde návštěvníci mohou prohlédnout do konce července. Výstava probíhá pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje JUDr. Martina Havla a je realizována za podpory společnosti NEMOS Group.

„Projekty společnosti Dialog Jessenius jsou nám blízké a cením si osvěty, kterou v oblasti vážných onemocnění realizují, vždyť prevence zachraňuje lidské životy. A právě radost ze života je na fotografiích Tomáše Třeštíka vidět,“ uvedl David Soukup, předseda představenstva skupiny NEMOS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků