Hlavní obsah
radost Brna Foto: Jan Pařík

Deváté kolo korfbalové extraligy: favorité si došli pro pohodlné výhry

Další kolo nejvyšší korfbalové soutěže potvrdilo papírové předpoklady. Z vítězství se totiž radovaly týmy, od kterých se sbírání bodů čeká. V sobotu si brněnský obhájce mistrovského titulu poradil v Prostějově s domácími 30:17 a v neděli přehrálo Znojmo domácí Kolín 31:14.

radost Brna Foto: Jan Pařík
Deváté kolo korfbalové extraligy: favorité si došli pro pohodlné výhry

Mládí sice chvíli vzdorovalo, jenže pak se zúročily mistrovské zkušenosti. Prostějov držel s brněnským Korfbal klubem krok jen pár minut, pak si hosté došli pro jasný triumf. Brno tak zopakovalo vysoké vítězství z prvního vzájemného souboje z poloviny prosince.

„Začátek byl z naší strany trochu nervóznější. Prostějovskému Sašovi Vyroubalovi se zpočátku střelecky dařilo a soupeř se držel do stavu asi 6:6. Pak jsme dali pár košů v řadě a odskočili. Máme daleko zkušenější tým. Věkový průměr Prostějova je kolem dvaceti let, náš asi 28. To je rozdíl. Navíc máme víc hráčů, kteří jsou schopní zakončit,“ zdůvodnil brněnský kouč Jakub Máša.

Domácí tak po slibném začátku soutěže už třikrát v řadě padli. „Sice jsme mladí, ale vše bych na naši nezkušenost nesváděl. V sobotu nám nešla prostě střelba a dělali jsme zbytečné chyby,“ podotkl prostějovský Petr Galíček.

Brňané jsou sice na druhém místě tabulky, mají však zápas k dobru. Pro semifinálový souboj se tak rýsuje souboj právě mezi čtvrtým Prostějovem a Jihomoravany. „Chceme vyhrát zbývající dvě utkání, dostat se na první místo tabulky a utkat se v semifinále s Prostějovem. Jde o nejpřijatelnějšího soupeře,“ netajil plány Máša. „Brno je i po oslabení o Romana Věžníka nejsilnější extraligový tým a největší favorit na titul. Zkusíme s naším pořadím ještě něco udělat, ale asi se s ním potkáme v semifinále,“ dodal Galíček.

SK RG Prostějov - KK Brno 17:30 (8:17)

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 7, Havlová Renata 4, Lorencová Kateřina 2 - Šedý Jan 6, Bušík Peter 5, Jonáková Eliška 5, Jonáková Štěpánka 5.

Znojmo se dostalo do čela tabulky

Druhý víkendový duel skončil podobným skóre. Modří Sloni porazili Kolín 31:14 a předskočili České Budějovice na prvním místě tabulky. Znojmo slavilo i přesto, že se mu nedávno zranila opora Jiří Podzemský.

„Sice bylo na Znojmu znát, že Jirka dost chybí, i tak naši mladí kluci neměli proti výborným soupeřům šanci. Znojmo táhlo zkušené duo Malačka - Žák, kteří nastříleli spoustu košů. My jsme se jakž takž drželi a výsledek mi nepřijde úplně odpovídající vývoji utkání,“ popsala kolínská trenérka Radka Čermáková.

VKC Kolín - Modří Sloni Znojmo 14:31 (3:13)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Čejková Denisa 3, Šimek Jan 3, Dvořák Filip 2 - Malačka Petr 9, Žák Ivan 9, Mostbeková Monika 5.

Extraliga pokračuje sobotní dohrávkou. Ve vypjatém derby se střetne Brno se Znojmem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků