Hlavní obsah
výměna písku Foto: TS a.s.

Děti ve Frýdku-Místku budou mít v pískovištích opět čistý písek

Statutární město Frýdek-Místek nechává každým rokem vyměnit písek v dětských pískovištích. Do konce května rozdělí zaměstnanci technických služeb zhruba tři sta tun certifikovaného písku mezi více než sto dvacet pískovišť a v létě budou písek do nejvíce využívaných pískovišť průběžně dosypávat.

výměna písku Foto: TS a.s.
Děti ve Frýdku-Místku budou mít v pískovištích opět čistý písek

„Naši zaměstnanci nejprve odtěží přibližně dvacet centimetrů starého písku, a pokud není třeba provádět žádnou opravu pískoviště, je dosypán písek nový certifikovaný. Plocha je urovnána a okolí pískoviště ručně dočištěno, připraveno pro hry malých dětí,“ popsal práce Jaromír Kohut, předseda představenstva TS a. s. s tím, že starý písek je použit například při opravách místních a účelových komunikací na území města nebo při sadových úpravách.

„Písek měníme zejména z hygienických důvodů. Chceme, aby si děti hrály v čistém písku, jejich bezpečnost je pro nás důležitá. Proto se zaměřujeme také na technický stav pískovišť,“ doplnil primátor Michal Pobucký.

Zaměstnanci technických služeb na pískovištích nejčastěji utahují šrouby, kterými jsou připevněny sedací desky, zatmelují jejich povrch nebo zabrušují jejich hrany. V případě většího poškození desek přichází na řadu jejich výměna. Každoroční kontrolou a případnými opravami procházejí také ostatní herní prvky na dětských hřištích.

Loni činily celkové náklady na údržbu pískovišť, včetně mimořádné výměny po znečištění, dosypání, úprav pískoviště a podobně, šest set třicet tisíc korun. Podobně tomu nejspíš bude i v tomto roce.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků