Hlavní obsah
Pluto na stříbrské scéně. Foto: Martina Sihelská

Děti trávily odpoledne s pohádkou

Plzeňské divadlo Pluto přijelo za dětmi na scénu do Stříbra a herci dětem zahráli pohádku O Mančince a Matějovi aneb Komu se nelení, tomu se zelení.

Pluto na stříbrské scéně. Foto: Martina Sihelská
Děti trávily odpoledne s pohádkou

Aby děti pořád jen neseděly v publiku, dokázaly je herci vtáhnout do děje pomocí různých slovních říkaček, básniček a podobně. "Mně se ta pohádka zdála poučná. byla vlastně o tom, že kdo nechce vůbec pracovat, tak nic nebude mít, ani jídlo. Matěj nenakrmil zvířátka, ani pec nevyčistil, a proto nedostal ani chleba, ani vajíčka či mléko, zatímco Mančinka se o všechny postarala, a tak dostala, co potřebovala," řekla devítiletá Ivanka Kvasničková z Kladrub.

S divadlem přijela i Jindřiška Kikinčuková. "Pro děti, a nejen pro ně, děláme programy pravidelně. Ale samozřejmě myslíme i na dospělé a seniory, senioři u nás mívají i na některá představení slevy. Teď bych třeba všechny ráda pozvala na naše 13. narozeniny, které oslavíme 4. dubna na profesionální scéně malých divadel c. k. Pluto v Plzni od půl osmé večer," poslala pozvánku Kikinčuková čtenářům.

Narozeninová oslava přinese divákům hru Až se strefila aneb Jak se válčí na pavlači 1.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků