Hlavní obsah
Nejoblíbenější jsou valašské frgály tvarohové, hruškové či povidlové. Foto: archiv Resortu Valachy

Děti si v karlovickém parku Razulák mohou vyzkoušet výrobu valašských frgálů

Koho by v dětství nebavilo zahrát si na kuchaře a svým výtvorem oslnit rodiče či kamarády? Tuto příležitost budou mít o nadcházejícím víkendu malí návštěvníci dětského zábavního parku Razulák v Resortu Valachy Velké Karlovice.

Nejoblíbenější jsou valašské frgály tvarohové, hruškové či povidlové. Foto: archiv Resortu Valachy
Děti si v karlovickém parku Razulák mohou vyzkoušet výrobu valašských frgálů

V v rámci doprovodného programu si tu mohou vyzkoušet výrobu frgálů, které patří k nejtypičtějším a nejoblíbenějším valašským specialitám.

V prostorách Gril srubu Razula bude připravena dětská frgálová manufaktura pod vedením profesionální pekařky Resortu Valachy. Děti si s ní vyrobí svůj vlastní frgál, který si následně mohou vzít ke snězení s sebou domů. Obdrží na památku i účastnický certifikát, dozví se zajímavosti o historii tohoto valašského koláče a na jejich práci se přijde podívat strašidýlko Razulák.

Dětská frgálová manufaktura se koná v sobotu 18. a neděli 19. července vždy od 10 a od 15 hodin. Program včetně vyrobení frgálu trvá zhruba dvě a půl hodiny. Program je vhodný i pro nejmenší děti, které se mohou zapojit společně s rodičem.

Dětský park Razulák je novinkou loňské sezóny v Resortu Valachy. Nachází se na úpatí sjezdovky Razula, která tak našla své letní využití. Děti mají v parku řadu venkovních atrakcí – tubing, aquazorbing, lanáček, vodní přístav s lodičkami, skákací hrad, skluzavky, obří pískoviště, trampolínu či půjčovnu autíček a koloběžek. Novinkou, která přibyla v minulých dnech, je jedinečná Vodouchova pumpa s korýtky a vodními stavidly nebo minizoo s králíčky Hruškou a Malinou. Dvakrát denně se v parku konají animační programy.

O prázdninách je otevřeno denně od 10 do 19 hodin.

Další informace o víkendové frgálové manufaktuře a parku Razulák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků