Hlavní obsah
Pod každým vánočním stromem by měly děti jásat Foto: Iva Sobolová

Dětem v dětských domovech můžete udělat Ježíška i vy

Ne všechny děti stráví Vánoce mezi svými blízkými. Těm, které zůstávají v dětských domovech, můžete udělat Ježíška právě vy. Duhové Vánoce 2012 nadělují těm, na které by mohl Ježíšek zapomenout.

Pod každým vánočním stromem by měly děti jásat Foto: Iva Sobolová
Dětem v dětských domovech můžete udělat Ježíška i vy

Charitativní organizace Duha Zámeček pořádá pravidelně akci Duhové Vánoce, která sbírá finance na nákup vánočních dárků pro děti, které nemohou z různých důvodů jet na Vánoce domů. Aby Ježíšek do dětských domovů skutečně dorazil, se můžete přičinit i vy. Finančním darem pro konkrétní dítě na transparentní účet. 

Seznam dětí ve věku od 8 do 17 let najdete na webových stránkách http://www.mysinec.net/duhove-vanoce. Děti bydlí v dětských domovech ve Fulneku, Dubové, Příboru, Čeladné i dalších městech.

"Protože děti už tenhle web znají, záměrně jsme neuváděli, co máme v plánu každému koupit," upřesňuje každoroční organizátorka akce Ivana Sobolová. "Pokud si dítě vyberete a zarezervujete jeho dárek, pošleme vám e-mail, že s Vaším příspěvkem počítáme, a také s číslem konta, kam poslat peníze. Po Vánocích Vám pošleme kopii stvrzenky i fotku „vašeho“ dítěte s „vaším“ dárkem," láká Ježíšky Vladislav Sobol, tiskový mluvčí Nadace OKD a patron Duhových Vánoc.

Příspěvky v jakékoliv výši mohou Ježíšci poukazovat na transparentní účet organizace až do Štědrého dne. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků