Hlavní obsah
Striptýz Foto: Zeno Václavík

Derniéra Mrožkova Striptýzu ve Staré aréně

Studenti herectví Janáčkovy konzervatoře a gymnázia se v pondělí 22. června od 19 hodin definitivně rozloučí s divadelní jednoaktovkou známého polského dramatika Slavomira Mrožka, která se řadí k nejznámějším světovým hrám absurdního divadla. Derniéra se uskuteční v rámci Starého festivalu 2015.

Striptýz Foto: Zeno Václavík
Derniéra Mrožkova Striptýzu ve Staré aréně

Premiéra inscenace Striptýz se uskutečnila již v loňském roce a to symbolicky na 25. výročí Sametové revoluce 17. listopadu od 19 hodin v divadelním sále Staré arény v Ostravě.

Inscenace původně vznikla v prostorách Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě jako symbolické zakončení loňského školního roku a vzešla zcela z vlastní iniciativy a touhy studentů herectví udělat něco navíc nad rámec studia. Pedagogického vedení a režie se ujala známá ostravská herečka a pedagožka herectví Miroslava Georgievová

Rovnou při školní premiéře a zároveň derniéře v prostorách chodby školy v rámci Muzejní noci byli studenti osloveni s nabídkou inscenaci přezkoušet ve skutečném divadelním prostředí a učinit z ní jeden z hlavních bodů umělecké sezóny 2014/2015 v prostorách Staré arény.

Inscenace pojednává o strachu v nás, postavit se nějaké moci. Slawomir Mrožek, autor inscenace, zde pracuje s tématem totalitního režimu tehdejší doby. Nástrojem útlaku jsou zde ruce, které ovládají dva muže. Dostali se do neznámé místnosti. Neví, jak se tam dostali, kým tam byli uvrženi. Proč? Za co? Netuší a tápou.

 V hlavních rolích se představí studenti herectví 6. a 5. ročníku Marian Mazur a Jan Lefner. Své ruce propůjčil student oboru hra na violu Václav Haiker a student herectví 4. ročníku Robin Ferro.

 Realizace inscenace se v roli režiséra ujala Miroslava Georgievová, které byli nápomocniVladislav GeorgievKateřina Kazická a Jakub Labor.

Derniéra této inscenace v produkci Staré arény se uskuteční v pondělí 22. června od 19 hodin v prostorách divadelního sálu Staré arény v rámci Starého festivalu, na kterém se představí v průběhu 9 dní to nejlepší co v letošní divadelní sezóně v prostorách Staré arény vzniklo.

Na celý festival je možnou zakoupit permanentku za zvýhodněnou cenu, nebo si vždy půl hodinu před každým představením zakoupit uvolněné vstupenky. Hodinu před začátkem představení se kavárna promění v nekuřácký prostor.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků