Hlavní obsah
Ilustrační fotografie. Foto: Archiv AGEL

Den zdraví v Nemocnici Nový Jičín nabídne bezplatná vyšetření a podpoří dobročinnost

Čtvrtek 15. října bude v Nemocnici Nový Jičín patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s Nadací Agel. Příchozí budou moci v tento den mezi 13.00 a 16.00 absolvovat nejrůznější vyšetření.

Ilustrační fotografie. Foto: Archiv AGEL
Den zdraví v Nemocnici Nový Jičín nabídne bezplatná vyšetření a podpoří dobročinnost

Lidé se budou moci zároveň blíže seznámit s aktivitami Nadace Agel, jejíž zástupci budou po celou dobu k dispozici, připraveni zodpovědět veškeré otázky příchozích, ale i poradit.

„Prevence má smysl a je velmi důležitá a zkušenosti z podobných preventivních akcí z minulosti nám to jen potvrzují. Pokaždé jsme totiž u některých příchozích odhalili podezřelé hodnoty a tito lidé byli pozváni k dalším vyšetřením,“ uvedla hlavní sestra nemocnice Bc. Martina Vaňková s tím, že preventivní akce bude nyní zaměřena především na rakovinu prsu a prostaty.

Zájemci si budou moci rovněž nechat změřit krevní tlak a tělesný tuk a k dispozici budou také nutriční terapeutky, které ochotně poradí, jak se zdravě stravovat.

Novinkou bude měření kyslíku v těle. „Krev v těle transportuje kyslík k orgánům a tkáním. Pokud je ho nedostatek, buňky nemají dostatek energie, selhávají jejich funkce a postupně odumírají. Dochází tak k nebezpečnému stavu, který se odborně nazývá hypoxie,“ vysvětlila Bc. Martina Vaňková.

Den zdraví se uskuteční pod záštitou Nadace Agel. Během celého odpoledne se budou moci zájemci podrobně seznámit s prací této nadace, budou moci podpořit její činnost zakoupením drobného upomínkového předmětu nebo i třeba jen symbolicky přispět dobré věci.

„Chceme být blíže lidem a chceme, aby o nás měli co nejvíce informací, proto jim budeme připraveni zodpovědět veškeré otázky, případně i rádi na místě pomůžeme vyplnit nadační formulář,” prozradila výkonná ředitelka Nadace Agel Mgr. Denisa Rísová.

Nadace Agel sídlí v Prostějově a potřebným lidem i právnickým osobám pomáhá již od roku 2011. Jen v letošním roce nadace rozdala přes dva milióny korun. Informace, komu již nadace pomohla, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek, najdou zájemci na webových stránkách nadace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků