Hlavní obsah
Foto: MDZ

Dejvické divadlo na Setkání Stretnutie 2017 nepřiveze Vzkříšení, ale novinku Interview

22. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie 2017 v Městském divadle Zlín je v plném proudu. Ve čtvrtek 18. května, třetí festivalový den, však čeká na diváky programová změna.

Foto: MDZ
Dejvické divadlo na Setkání Stretnutie 2017 nepřiveze Vzkříšení, ale novinku Interview

Dejvické divadlo Praha, které už má dlouho beznadějně vyprodáno, nepřiveze ze zdravotních důvodů původně plánovanou inscenaci Vzkříšení s Ivanem Trojanem, Marthou Issovou a dalšími, ale novinku Interview s Veronikou Khek Kubařovou a Jaroslavem Pleslem. Představení začíná v původním čase v 16.00 na Malé scéně. Vstupenky je možné vrátit, nebo vyměnit pouze v pokladně MDZ, nejpozději však do deseti pracovních dní.

Další program poběží podle plánu. Městské divadlo Zlín představí v 10.00 festivalovému publiku inscenaci Já, Baťa, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre souběžně ve Studiu Z pobaví dětské diváky pohádkovým příběhem Moj malý princ.

Hudební kavárna na schodech před divadlem bude od 18.30 patřit mladé talentované hudebnici Elišce Lajdové. Na Velký sál divadelníci večer zařadili inscenaci Šašek a syn, ve které hraje Boleslav Polívka po boku svého syna Vladimíra. Den uzavře opět Městské divadlo Zlín, ve 22.30 se ve Studiu Z uskuteční první repríza novinky Raskolnikov.

Z čeho vybírat bude i v dalších dnech, divadelníci zvou například na Večer na psích dostizích Slováckého divadla, Elity Slovenského národného divadla nebo na Otvírání studánek Národního divadla Brno. Patronem letošního ročníku je charismatická herečka Emília Vášáryová. Do Zlína přijede v pátek.

V průběhu festivalu budou letos opět uděleny dvě ceny. Cenu Martina Porubjaka za mimořádný osobní přínos ke slovensko-českým vztahům v oblasti divadelního umění převezme ve čtvrtek před Šaškem a synem herec Boleslav Polívka.

Oceněn bude i nejlepší původní text české divadelní hry. Anonymní soutěž o nejlepší původní divadelní hru vyhlašuje už třetím rokem divadelní a literární agentura Aura-Pont v návaznosti na 22 ročníků dnes už neexistující soutěže o Cenu Alfréda Radoka.

Doprovodný program bude celý zdarma. Diváci se mohou těšit na podvečerní koncerty u kávy na schodech před divadlem (Eliška Lajdová, Filip Vítů a Markéta Vodičková, The Chargers) nebo například besedy – nejen s herci po představení, ale také s dalšími hosty.

Vše vyvrcholí 20. května velkým divadelním piknikem pro celou rodinu s loutkovými pohádkami a tvořivými dílničkami v parku za divadlem a open air koncertem kapely Longital. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků