Hlavní obsah
Foto: Zuzana Kantorová

Další zastávka Czech Downtown Series 2018 bude v Příbrami

Ulice Příbrami se v sobotu 2. června stanou dějištěm 2. ročníku závodu Svatohorský Downtown, který je letos nově součástí seriálu městských sjezdů Czech Downtown Series. Už teď je jisté, že to bude opravdu kvalitní podívaná, kde diváci po celý den nepřestanou lovit nové adrenalinové zážitky.

Foto: Zuzana Kantorová
Další zastávka Czech Downtown Series 2018 bude v Příbrami

Na start se letos postaví hned 130 neohrožených jezdců, kteří budou muset zdolat 20 zákeřných překážek. Trať závodu bude oproti loňskému roku částečně pozměněná a bude na ní několik nových překážek.

„Jezdci je mohou očekávat již ve Svatohorském sadu a dále také v nové pasáži v okolí Indické restaurace. Tento rok se pojede na dvě kvalifikační kola, která „vygenerují“ finálovou skupinu, jež se na trať vrhne v 18 hodin. Zásadní letošní změnou je skutečnost, že se Svatohorský Downtown zařadil do vybrané společnosti pěti závodů Czech Downtown Series,“ popisuje letošní změny za organizační tým Vlasta Ševr.  

Program dne odstartuje v 10:00, kdy se otevřou registrace pro jezdce. Startovat se bude ve 14:30 opět ze Svaté Hory, která je symbolem Příbrami. Cíl bude stejně jako v loňském roce na náměstí T. G. Masaryka.

„Zásadní změnou bude vynechání průjezdu Walfdorskou školou. K tomuto úseku byly ze strany jezdců četné připomínky, které respektujeme. Trať tedy nově povede od Průmyslové školy do Mariánského údolí, odkud se bude stáčet do Pražské ulice,“ přiblížil změnu traťmaister Martin Beat Benďák. Podél celé trati budou pro diváky připraveny fan zóny a stánky s nejrůznějším občerstvením. 

Divácky atraktivní bude zaručeně také odpolední Trail show, která se bude konat na náměstí T. G. Masaryka. Půjde o příjemné zpestřením celého dne a další dávku adrenalinu před finálovou jízdou. Právě na náměstí T. G. Masarka bude kromě největšího finálového skoku připraven i další doprovodný program jako automobilový trenažér, dětský koutek nebo tombola. Samozřejmostí bude i občerstvení všeho druhu.

Celá akce vyvrcholí slavnostním předáváním cen, které proběhne v 18:45 a hned po něm bude následovat Wheelabrator exhibice na cílovém skoku. Po pořádném závodu samozřejmě nebude chybět ani pořádná afterparty. Ta vypukne ve 20 hodin na Březových Horách v hudebním klubu Za 5 Dvanáct.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků