Hlavní obsah
Pod plzeňské nebe se vrací Akvabely Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem

V uplynulém týdnu se v Proluce odehrálo poslední letošní představení Cyrana s Michalem Dlouhým v titulní roli. Divadelní léto pod plzeňským nebem ale nekončí, už v neděli 22. července se na jevišti v Proluce poprvé představila tragikomedie Akvabely, která měla v rámci festivalu premiéru vloni v červnu.

Pod plzeňské nebe se vrací Akvabely Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem
Cyrana střídají Akvabely

Divadelní léto zve i na doprovodný program v podobě večeru Open Air Slam a na závěr má pro své příznivce horkou novinku – první ročník Festivalu hereckých kapel.

„Úspěch Cyrana nás velmi těší, vstupenky byly vyprodané už v den premiéry a další zájemce jsme bohužel museli odmítat. Inscenaci ale tradičně plánujeme opakovat následující rok, na reprízy Cyrana se proto můžete těšit v červenci 2019. Všechny, kterým se nechce tak dlouho čekat, bych ráda pozvala na Akvabely, skvělou komedii Davida Drábka v režii Viléma Dubničky. Akvabely hrajeme od neděle 22. do středy 25. července a vstupenky jsou ještě k dostání," informovala ředitelka festivalu Divadelní léto Marcela Mašínová.

Akvabely nerežíroval Vilém Dubnička poprvé. Stejná inscenace, která pod jeho vedením vznikla v Plzni v roce 2006, se stala inspirací pro založení Divadelního léta. Tři tehdejší hlavní protagonisté, Bronislav Kotiš, Zdeněk Rohlíček a Michal Štěrba, si následně v průběhu jedenácti let festivalu zahráli v řadě inscenací. V roce 2017 se v Akvabelách s režisérem Vilémem Dubničkou znovu sešli. Příběh o třech přátelích, kteří své problémy řeší v plavkách, měl vloni na otevřené scéně U Zvonu velký úspěch.

„Akvabely se pro mě ukázaly být naprosto fatální. Byla to moje první profesionální režie, díky nim vlastně taky vzniklo Divadelní léto, my jsme s klukama během těch deseti let do krize středního věku opravdu dospěli a na mě nakonec uhodila tak těžce, že z festivalu odcházím, přičemž mým posledním kouskem jsou zase Akvabely,” řekl režisér inscenace a umělecký šéf Divadelního léta Vilém Dubnička.

Letní divadelní večery v Proluce uzavře novinka – Festival hereckých kapel. V sobotu 28. července se na jevišti budou od 14 hodin střídat herecké tváře, tentokrát v rolích muzikantů.

Z kapel se do Plzně chystají Genius noci, Orchestr posledního dne, Pawlowski, Furt rovně, autorská dvojice Dubnička - Lahoda nebo Homer Street. Moderátory budou Vilém Dubnička a Viktor Limr, z dalších hereckých tváří, převážně spjatých s Divadelním létem, se návštěvníci mohou těšit na Petra Konáše, Andreu Mohylovou, Marka Mikuláška, Radka Valentu, Petra Vodičku a další. Kapely se budou v Proluce střídat do 22 hodin, pak bude následovat afterparty v Papírně.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků