Hlavní obsah
Foto: Petr Gongol (www.cirkusy.eu)

Cirkus Berousek zavítal do Olomouce

První cirkus, který navštívil v letošním roce Olomouc, je cirkus Berousek se smečkou tygrů a s akrobaty z jihoamerické Kolumbie.

Foto: Petr Gongol (www.cirkusy.eu)
Cirkus Berousek zavítal do Olomouce

Jedním z nejslavnějších českých cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem byl Ferdinand Berousek. Společně se svými syny natáčel i film šest medvědů s cibulkou, kde hlavní roli hrály právě Berouskovi medvědi.

Karel a Erik Berousek, majitelé současného podniku Berousek Originál Cirkus Sultán, jsou představiteli sedmé generace Berousků. Cirkusovému umění se učili od svého otce Karla Berouska.

Rodina Berouskova chová více než osmdesát zvířat, jako například velbloudy dvouhrbé, lamy, alpaky, shetlandské fríské koně, strakaté osly, čínské kačeny, indické opice, krokodýly, aligátory, bengálské a sibiřské tygry a vzácného bílého bengálského tygra. Novinkou v programu jsou adrenalinoví akrobaté na Wheel of death a horizontálním laně z Ekvádoru. Po představení se návštěvníci mohou vyfotografovat polaroidem se živým krokodýlem za asistence pana principála.

Cirkus Berousek bude v Olomouci stát od 3. března do 20. března, naproti OC Šantovka, TJ Sokol v ulici 17. listopadu.

Časy představení:

Všední dny od 17:00 hod.
Sobota od 15:00 hod.
Neděle od 11:00 hod.
Pondělí a úterý se představení nekonají

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků