Hlavní obsah
Přípitek na další úspěšné období Chaloupek. Foto: Chaloupky o.p.s.

Chaloupky odstartovaly oslavy výročí

Obecně prospěšná společnost Chaloupky letos slaví 20 let své existence. A oslava to není žádná soukromá. Naopak, může se jí zúčastnit kdokoliv. V rámci výročí se totiž uskuteční 20 akcí pro veřejnost. Za účast na alespoň pěti takových akcích postupují účastníci do slosování o 20 hodnotných cen.

Přípitek na další úspěšné období Chaloupek. Foto: Chaloupky o.p.s.
Chaloupky odstartovaly oslavy výročí

Oslavy začaly v pátek 11. března, kdy se ve Velkém Meziříčí konala první z 20 výročních akcí – Za sovím houkáním. Oficiálně však odstartovaly o den později, v Brtnici na plese Chaloupek. Za tyto dva dny bylo rozdáno téměř 100 soutěžních karet, na které se sbírají razítka potvrzující účast na výroční akci.

„Karty mizí opravdu rychle. Do slosování o ceny však postupují pouze ty, které budou opatřené alespoň pěti razítky,“ vysvětluje podmínky soutěže koordinátor Pavel Ratkovský.

Výroční akce jsou rozprostřeny do celého roku a po celé Vysočině, což dává příležitost zapojit se do soutěže velkému okruhu lidí. „Jak již bylo zmíněno, první z akcí se konala 11. března. A poslední je naplánovaná na 30. prosince. Zúčastnit se jich bude možné v Brtnici, Kněžicích, Velkém Meziříčí, Horní Krupé, Krátké nebo třeba u Dobré Vody,“ upřesnil rozsah akcí Ratkovský.

Stejně jako termíny a místa jsou různorodá i témata akcí. „Věříme, že si každý najde v akcích tematicky jemu blízké. Od objevování sov, zpěvných ptáků, žab a netopýrů až po vytvoření vlastní přírodní zahrady, orientační běh, cestu do podzemí, ale také pomoc při kosení, výpravu na louku plnou orchidejí. Témat je opravdu hodně,“ uzavírá Ratkovský.

Chaloupky o. p. s. působí na poli environmentálního vzdělávání již od roku 1991. Za tu dobu se počet pracovníků, který se na počátku dal spočítat na prstech jedné ruky, zvedl téměř na 50. Místo jednoho pracoviště mají nyní Chaloupky pracovišť pět. Staly se tak ve svém oboru velmi významným hráčem pro Vysočinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků