Hlavní obsah
Tanečnice ostravkého Akcentu vybojovaly s malou skupinou s názvem Hnízdo titul mistryň Evropy 2011 v show dance. Foto: Petr Krupička

Čeští tanečníci dobyli Bělehrad, vybojovali dva tituly evropských šampiónů

Mezinárodní taneční soutěže, které každoročně probíhají převážně v druhé polovině roku, jsou v plném proudu. O uplynulém víkendu bojovalo 225 nejlepších českých tanečníků na mistrovství Evropy show dance 2011 v srbském Bělehradu.

Tanečnice ostravkého Akcentu vybojovaly s malou skupinou s názvem Hnízdo titul mistryň Evropy 2011 v show dance. Foto: Petr Krupička
Čeští tanečníci dobyli Bělehrad, vybojovali dva tituly evropských šampiónů

Dva tituly mistrů Evropy a tři tituly vicemistrů. To je bilance víkendového šampionátu, který probíhal od pátku 7. října do neděle 9. října.

První titul mistra Evropy vybojovala dětská formace R.A.K. Beroun Čertův mlýn a druhý juniorská malá skupina ostravského Akcentu Hnízdo.

Vicemistrem Evropy se stala dětská formace Akcentu Ostrava Život v trávě, juniorská formace chomutovského klubu Stardance Vítejte v cirkusu a formace v hlavní věkové kategorii Akcentu Ostrava s názvem Evoluce. Ostravský klub získal také titul 2. vicemistra s juniorskou formací Pražský orloj.

Do Bělehradu se sjelo celkem 1585 nejtalentovanějších evropských tanečníků ze 14 států (Polsko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Srbsko, Česká republika, Rusko, Finsko, Itálie, Bulharsko, Německo a Maďarsko).

Největší česká taneční organizace Czech Dance Organization nominovala na tento šampionát 225 tanečníků z celkem šesti klubů (Akcent Ostrava, R.A.K. Beroun, Stardance Chomutov, Rytmus Olomouc, Radost-Impuls Bohumín a Freak D.C.). V mezinárodní porotě tentokrát usedla i česká porotkyně Andrea Myslivečková.

Výsledky naleznete: zde

Mistrovství světa v show dance 2011 se uskuteční v listopadu v německé Riese.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků