Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Marek Švíř

Čeští ragbisté vyzvou na podzim doma Polsko a Švédsko

Na kongresu FIRA-AER-RUGBY v dánském Odense se rozhodlo o termínech utkání české reprezentace ragby pro první cyklus Mistrovství Evropy Divize 1B 2012/14.

ilustrační foto Foto: Marek Švíř
Čeští ragbisté vyzvou na podzim doma Polsko a Švédsko

Na podzim 2012 odehrají Češi tři utkání, dvě z nich v Praze v domácím prostředí. Čeští ragbisté skončili v v posledním dvouletém cyklu na předposledním místě i přesto, že si připsali 4 vítězství z deseti.

Do naší divize sestoupila po loňské špatné sezóně z elitní divize Ukrajina, která za dva roky vyhrála pouze jediné utkání. Z divize 2A postoupilo ambiciózní Švédsko, které se rok od roku posouvá výše v žebříčku International Rugby Board a v současné době je na 36. místě, dvě místa před Českou republikou.

Český tým tedy nebude mít vůbec jednoduchou situaci, jelikož soupeři jsou kvalitní a mimořádně vyrovnaní. Bude tedy záležet na každém utkání hned z úvodu dvouletého cyklu - jakékoli zaváhání může znamenat krok k sestupu.

"Nečeká nás jednoduchá práce, všichni soupeři hrají na vysoké úrovni a nebude tedy jednoduché uspět. Pevně doufám, že budeme mít k dispozici všechny hráče, kteří mohou reprezentovat, zejména hráče z Francie. Bez nich bychom moc šancí na setrvání v divizi 1B neměli," řekl trenér roje české reprezentace Jan Oswald.

ME Divize 1B 2012/2013

ČR – Polsko 6. října 2012 v Praze
ČR – Švédsko 10. listopadu 2012 v Praze
Ukrajina – ČR
17. listopadu 2012 v Dněpropetrovsku
ČR – Německo 9. března 2013 v Praze
Moldávie – ČR 16. března 2013 v Kišiněvu

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků