Hlavní obsah
Porota výběrového kola ČESKO ZPÍVÁ 2018 Foto: Milan Stryja

Česko zpívá 2018 zná své semifinalisty

Výběrové kolo 12. ročníku moderně pojaté a stále populárnější pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá proběhlo 5. března v pražském muzeu voskových figurín Grévin. Porota si poslechla živé pěvecké vystoupení dvou stovek soutěžících a vybrala nejlepší do dubnového semifinále v Trutnově.

Porota výběrového kola ČESKO ZPÍVÁ 2018 Foto: Milan Stryja
Česko zpívá 2018 zná své semifinalisty

Porota, ve které zasedli mimo jiné patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová, zkušený hudební producent Milan Herman, hudební režisér Českého rozhlasu HKA Pardubice Tomáš Katschner, produkční Hudebního divadla Karlín Jan Křehla nebo zpěváci a úspěšní soutěžící z dřívějších ročníků soutěže Matěj Tauš a Patrik Stoupa, letos také udělila 7 divokých karet. Do semifinále tak rovnou postoupili ti soutěžící, kteří v Grévinu svým vystoupením porotu nejvíce nadchli.

Seznam všech semifinalistů je zveřejněn na webových stránkách soutěže. O postup do finále se 6. dubna ve Společenském centru UFFO v Trutnově utká 54 mladých talentů v kategorii Sólisté 9 - 14 let a 43 v kategorii Sólisté 15 - 26 let. Svého vítěze si zvolí také veřejnost. V oblíbené Ceně internetu mohou na základě video-záznamů pěveckých výkonů všech soutěžících z výběrového kola hlasovat zájemci pro svého favorita prostřednictvím SMS zpráv od 19. března do 1. dubna. Videa k hlasování jsou na YouTube kanálu soutěže od 19. března.

 „Díky partnerům soutěže se i letos mohou ti nejlepší těšit na skutečně atraktivní ceny pro vítěze. Chybět nebudou ani skvělé kované sošky, které pro soutěž již tradičně vytváří umělecký kovář Zdeněk Vítek,“ říká ředitelka Česko zpívá Iveta Nývltová.

Mezi letošní nové partnery soutěže patří mimo jiné největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě Petrof. Vouchery na kurzy sebeobrany, vedené zkušenými, profesionálními instruktory, pak do soutěže věnuje Sebeobrana Praha.

Pěveckou soutěž Česko zpívá 2018 vyhlašuje spolek TŠ Bonifác, z. s. a organizuje ji reklamní a umělecká agentura ART Presto s.r.o. Soutěž již několik let probíhá pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, poslance a člena předsednictva poslaneckého klubu ODS, a za podpory ředitele společenského centra pro kulturu a volný čas UFFO Trutnov BcA Libora Kasíka. Mezi hlavní partnery patří Hotel Patria Trutnov, společenské centrum UFFO či město Trutnov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků