Hlavní obsah
GOLDEN GREYHOUND AWARDS 2017 Foto: archív autora

České celebrity rozdávaly Oscary

Dostihoví greyhoundi, vznešená a elegantní rasa. Všichni tito psi jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci. Řeč je o Anglických chrtech. Ve středu proběhlo udílení cen Zlatý chrt - Golden Greyhound Awards, které se uskutečnilo na chrtím závodišti Greyhound Park Motol v Praze.

GOLDEN GREYHOUND AWARDS 2017 Foto: archív autora
České celebrity rozdávaly Oscary

Ve středu 29. března byli vyhlášeni nejúspěšnější dostihoví greyhoundi šampionátu Zlatý chrt roku 2016.  

Tato velkolepá událost, pro kterou se již vžil název Chrtí Oskaři, se samozřejmě nemohla obejít bez českých celebrit, šampaňského, krásných žen, červeného koberce, zkrátka slavnostní atmosféry a všeho, co k ní neodmyslitelně patří. Vítězové celoroční chrtí soutěže, na předávání cen dorazili v luxusní limuzíně a pro ocenění si kráčeli po červeném koberci, jako skutečné světové hvězdy. 

Zlaté sošky, tak zvané Chrtí Oscary v Greyhound Parku Motol letos předávala řada významných českých osobností. Zúčastnili se Monika Bagárová, Martin Dejdar, Kateřina Kaira Hrachovcová, Klára Doležalová, Barbora Mottlová, Denisa Nesvačilová, Lukáš Pavlásek, Andrea Verešová a Jolana Voldánová.

„Každý kontakt s těmito psími sportovci je pro mne zážitek! Chrti jsou mojí obrovskou vášní. Vždycky se mi tajil dech, když jsem viděla běžet greyhounda,” nadšeně pronesla moderátorka Klára Doležalová, která je také hrdou majitelkou chrta, ten se ovšem na závodění teprve chystá.

To herec a moderátor Martin Dejdar je na chrtích dostizích nováčkem: „Chrtích dostihů se účastním poprvé, zatím jsem neměl takovou příležitost. Chrti na mě působí jako velice vznešené plemeno, zajímavá podívaná.“

Stejně tak zpěvačka Monika Bagárová měla svojí dostihovou premiéru: „Nikdy jsem na takové akci nebyla. Chrti se mi moc líbí, působí na mne hodně důstojně. Myslím, že je něco pravdy na tom, že si lidi vybírají plemeno podle nějakého podvědomého klíče. Celkově psy miluju a sama mam doma malinkou čivavu. Miluju je dokonce tak, že mám v úmyslu, v nejbližší době, se začít věnovat pomoci týraným pejskům,“ uvedla krásná zpěvačka. 

Velmistrovská výhra chrtí závodnice jménem Chandon ve výši 100 000 Kč poputuje na Nadační fond Andrey Verešové, který podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Fond všestranně přispívá ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí.

Tento ročník Chrtích Oskarů má jednu zvláštnost -  šampionát fen má dvě vítězky. Obě dosáhly shodného celkového počtu bodů za své umístění v jednotlivých dostizích uplynulé sezóny. Taková dualita se v historii bodovacího dostihového šampionátu Zlatý chrt - Golden Greyhound ještě nestala.

Jsou jimi krásná černá fena Rosa Louise, která za své vítězství získala titul Zlatý chrt 2016 - Vítěz, a krásná žíhaná fenka Kinloch Chandon, jelikož zvítězila tři dostihové sezóny po sobě, dosáhla na nejvyšší titul Zlatý chrt 2016 - Velmistr.

Tento ročník Chrtích Oskarů je výjimečný také v tom, že titul Zlatý chrt - Velmistr je již druhým rokem získán chrtí sportovkyní. Velmistrovský chrtí šampionát tedy ovládly "holky". Pomyslnou velmistrovskou korunku předává chrtí sportovkyně s růžově lakovanými drápky jménem Queen Vuitton, s titulem Zlatý chrt Velmistr a Zlatý chrt Par Excellence.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků