Hlavní obsah
Foto: COLLEGIUM FIDDLE DOLCE

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní na hradu Křivoklát

Česká mše vánoční J. J. Ryby zazní v rámci víkendového adventního programu v podání pražského Smíšeného pěveckého sboru SUDOP v královském sále hradu Křivoklát. Stane se tak v sobotu 10. prosince od 15 hodin. Královský sál bude pro tuto příležitost vytopen.

Foto: COLLEGIUM FIDDLE DOLCE
Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní na hradu Křivoklát

Pěvecký sbor SUDOP pod vedením Dagmar Kohoutové zazpívá Českou mši vánoční J. J. Ryby ve slavnostně vánočně vyzdobeném královském sále hradu. Pěvecký sbor byl založen v roce 1981 a zpívá bez žánrového vymezení mj. právě i písně vánoční. Vánoční mše zazní na hradě Křivoklát v rámci adventního programu, který začíná v 10 a končí v 17 hodin.

V sobotu a také v neděli se návštěvníci Křivoklátu mohou setkat se skupinou Collegium Fiddle Dolce, s vystoupeními artistů, flašinetáře nebo komediantů. Otevřen bude i dobový jarmark - svá díla i řemeslo na něm předvede na 80 trhovců.

"S originálním souborem historické hudby Collegium Fiddle Dolce se projdeme obdobím Adventu i Vánoc a skončíme hudebním vinšováním do nového roku. Uslyšíte písně z dávných časů hrané nejen na loutnu, housle, fagot, rozličné flétny a perkuse, ale též na nástroje podivuhodných názvů: psalterium, dulcimer či autoharfa," uvedl Milan Benedikt Karpíšek, člen skupiny hudebníků Collegium Fiddle Dolce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků