Hlavní obsah
Nikol Švantnerová si užívá jazykový pobyt v Londýně. Foto: Kamila Biddle/Channel Crossings

Česká Miss Nikol Švantnerová jela za výukou do Anglie

K titulu Česká Miss a korunce získala Nikol Švantnerová také jazykový pobyt ve Velké Británii. Angličtinu si zdokonalí krátce před odjezdem na další soutěž, tentokrát Miss Universe. Jak se potýká s výukou, prozradila v krátkém rozhovoru.

Nikol Švantnerová si užívá jazykový pobyt v Londýně. Foto: Kamila Biddle/Channel Crossings
Česká Miss Nikol Švantnerová jela za výukou do Anglie

Jaký byl první den ve škole?

První den byl fajn, rozřazovací test se mi zdál celkem těžký, ale myslím, že jsem ho zvládla v pořádku. Lidé jsou všichni příjemní, takže není žádný problém. Hned po testu jsem byla zařazena do třídy, s kterou jsem absolvovala už svou první hodinu.

Kolik studentů je ve vaší skupince ve škole? Zapadla jste?

Ve skupině je nás deset, ale každý týden někdo odjede nebo přibyde. Nedělá mi problém navazování přátelství, takže jsem zapadla rychle a našla jsem si i kamarády.

Jaká je hostitelská rodina, u které bydlíte?

Paní v rodině je moc příjemná, bydlí sama s pejskem a stará se o mě jak o vlastní. Dokonce ví, že jím zdravě, tak mi dělá každý den zdravé večeře, což velice oceňuji. Dále tu se mnou bydlí dvě holky ze Švýcarska.

Scházíte se s ostatními studenty i po škole nebo si spíš organizujete program sama?
Plno mých přátel má i odpolední hodiny, takže většinou chodím sama. Máme ale naplánovaný společný víkend a snad se nám podaří společně strávit ještě nějaký den.  

Jaké národnosti studentů vám připadají nejvíc odlišné, nebo nejvíc zajímavé?
Je tu plno národností, všichni jsou přátelští, na Čechy jsem bohužel na škole nenarazila, každopádně jsem si nejvíce sedla s jednou Švýcarkou a Ukrajincem. Co je pro mě asi nejsložitější, je rozumět některým cizincům. Například Italové, Francouzi a Asiaté mají zvláštní přízvuk a tomu je občas složité porozumět.

Jak dlouho jste denně ve škole? Střídají se nějak vaši učitelé?
Škola mi začíná v 9.00 a končí v 13.00. Máme jednoho hlavního učitele, se kterým máme tři hodiny, a potom se vystřídá s jiným, s ním máme poslední hodinu. Nejdříve bereme gramatiku a tak a poslední hodinu většinou pouze mluvíme.

Pořádá škola i nějaký zajímavý program (výlety, sportovní aktivity, večerní akce)?

Každý den naše škola pořádá nějaký program, večerní akce pro mě moc nejsou, měla bych problém dostat se domů. Určitě si vyberu některý z výletů na víkend.

Pozorujete již nějaké zlepšení v angličtině?

Zlepšení určitě sleduji. Každý den mluvím a mluvím, takže to musí být někde znát.

Která místa a památky byste doporučila navštívit?

Určitě známá místa jako Hyde Park, Big Ben, London Eye, Buckinghamský palác a Oxford Street. Vše je i krásně poblíž sebe, takže to člověk zvládne klidně za den.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků