Hlavní obsah
K ilustračnímu fotu byla použita kniha Simony Monyové Střípky z ložnic, podepsaná autorkou Foto: Hana Nehybová

Brněnští příznivci tragicky zesnulé spisovatelky Monyové připravují malé pietní rozloučení

Zpráva o tragické smrti spisovatelky Simony Monyové se dotkla také jejích čtenářů. Ti se rozhodli v parku na Moravském náměstí uspořádat v pátek 12. 8. malé, symbolické rozloučení s touto oblíbenou brněnskou literátkou.

K ilustračnímu fotu byla použita kniha Simony Monyové Střípky z ložnic, podepsaná autorkou Foto: Hana Nehybová
Brněnští příznivci tragicky zesnulé spisovatelky Monyové připravují malé pietní rozloučení

Známá brněnská autorka ženských románů Simona Monyová (nar. 1967) byla ubodána ve svém domě ve večerních hodinách 3. srpna. Z činu je podezřelý její manžel Boris Ingr, který dosud leží se zraněními v nemocnici. Co se přesně stalo a proč oblíbená spisovatelka zemřela, je stále předmětem vyšetřování policie.

Zpráva o smrti Monyové, která byla oblíbená zejména proto, že vynikala skvělým vypravěčským talentem a smyslem pro jemné dávkování humoru, velice citlivě zasáhla nejen její rodinu, přátele a známé, ale také její početnou čtenářskou obec. Z knihkupectví mizí autorčiny knihy a u domu Monyové v brněnských Obřanech jsou ode dne tragédie stále položeny čerstvé květiny a rozsvícené svíce. 

Skupina brněnských příznivců spisovatelky Monyové se rozhodla zorganizovat malé pietní rozloučení v centru Brna. Tato symbolická vzpomínka a zároveň rozloučení čtenářů s jejich oblíbenou autorkou se bude konat v pátek 12. srpna v 16 hodin, kdy v parku na Moravském náměstí položí květiny a svíce u její fotografie.

Jak vzkazují organizátoři tohoto kratinkého setkání, pokud i vás zasáhla tragická smrt této autorky, přijďte na tuto symbolickou rozlučku také. Můžete vzít malou kytičku, svíčku či jen vzpomínku... A pokud budete mít v ruce i jakoukoliv autorčinu knihu, alespoň se s ostatními jejími příznivci lépe poznáte.        

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků